پارسال ۲۲۱ دستگاه تبلت و تلفن هوشمند به دانش آموزان مهریز اهدا شد

یزد- ایرنا- مدیر آموزش و پرورش مهریز گفت: خیران و فرهنگیان این شهرستان سال ۱۳۹۹ با توجه به ادامه شیوع ویروس کرونا و ضرورت برگزاری کلاس‌های درس از طریق فضای مجازی ۲۲۱ دستگاه تبلت و گوشی هوشمند تهیه و به دانش‌آموزان نیازمند اهدا کردند.

سید کاظم حسینی پنجشنبه شب در آستانه هفته بزرگداشت مقام معلم ( ۱۱ الی ۱۷ اردیبهشت ) در نشستی که با حضور خبرنگاران شهرستان به صورت برخط ( آنلاین ) برگزار شد، افزود: تهیه و توزیع وسایل الکترونیکی با همکاری و پیگیری مدیران، معلمان و مسوولان منطقه به نحو مناسبی صورت گرفت .

وی به برگزاری پویش های مردمی برای جمع‌آوری کمک ها به دانش‌آموزان بی‌بضاعت و همچنین خرید دستگاه اکسیژن برای بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا (س) به ارزش ۴۰۰ میلیون ریال که با همکاری و پیگیری فرهنگیان در کم‌ترین زمان ممکن انجام شد، اشاره کرد و ادامه داد: این همیاری‌ها بر حسب ضرورت همچنان ادامه دارد .

این مسوول به برنامه‌های بزرگداشت هفته معلم در شهرستان اشاره کرد و گفت: امسال به خاطر شیوع کرونا  بیشتر برنامه‌ها با همکاری خبرنگاران و رسانه‌های گروهی در فضای مجازی برگزار می‌شود و هدف اصلی قدردانی از فرهنگیانی است که با وجود این ویروس به دانش‌آموزان خالصانه خدمت کردند.

حسینی همچنین به دیدار فرهنگیان با امام جمعه، غبارروبی و عطرافشانی قبور مطهر شهیدان، تجلیل از پیشکسوتان فرهنگی و تهیه و پخش کلیپ و برخی محتواهای فرهنگی در راستای تکریم فعالان عرصه تعلیم و تربیت خبر داد که هفته آینده انجام می شود.

مدیر آموزش و پرورش مهریز اظهار کرد: هم‌اکنون ۱۲ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف در ۱۰۶ مدرسه در شهر مهریز و روستاها با همکاری ۵۶۰ نفر از معلمان به فراگیری دروس مختلف و امور پرورشی طبق مقررات مشغول تحصیل هستند و این اقدام‌ها با توجه به ادامه شیوع کرونا بدون وقفه در فضای مجازی ادامه دارد.

حسینی از تحصیل یک هزار و ۱۷۰ نفر از دانش‌آموزان  اتباع خارجی و مهاجران سایر استان‌های کشور در این شهرستان خبر داد که از این تعداد، حدود یک هزار نفر آنها شهروندان خارجی هستند و بقیه هموطنان ایرانی هستندکه خانواده های آنها بنابر ضرورت شغلی در واحدهای تولیدی این شهرستان فعالیت دارند.

وی بیان کرد: این دانش‌آموزان در برخی مدارس به صورت اختصاصی و جمعی نیز به صورت پراکنده در سایر مدارس در حوزه شهری و روستاهای بخش مرکزی مشغول تحصیل هستند.

این مسوول به همکاری خیران در ساخت واحدهای آموزشی، پرورشی، کارگاه‌های فنی و سالن‌های چند منظوره و نیز ورزشی در منطقه خبر داد که سال ۱۳۹۹ از ۳۱ پروژه  ۲۱ مورد آن خیری بود که این نشان دهنده اهمیت حضور مردم نیکوکار در عرصه تعلیم و تربیت دانش‌آموزان است .

حسینی همچنین به شعار سال ۱۴۰۰« تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها»  از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: فرهنگیان و دانش‌آموزان برای تحقق اوامر مقام معظم رهبری در صحنه حضور دارند و وظایف خود را انجام می‌دهند به خصوص برای انتخابات امسال همه در کنار هم مشارکتی پرشور دارند  وفاداری خود راباردیگر به نظام و انقلاب‌اسلامی نشان می‌دهند.

در پایان این نسشت به سووال خبرنگاران در خصوص آموزش در فضای مجازی، رعایت نکات بهداشتی، مسایل  آموزشی و پرورشی و همکاری خیران در مدرسه‌سازی پسخ داده شد.

از جمعیت ۵۵ هزار نفری مهریز ۳۰ درصد در ۱۴۰ روستای پنج دهستان ارنان، میانکوه، تنگچنار، خورمیزات و بهادران زندگی می‌کنند و مرکز این شهرستان در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha