برتری ارزشمند تراکتور؛ شاگردان خطیبی در انتظار مجوز صعود

تهران- ایرنا- شاگردان رسول خطیبی با برتری برابر الشارجه امارات در یک‌قدمی صعود به دور بعد لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفتند.

به گزارش ایرنا، از هفته ششم لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ تیم فوتبال تراکتور ایران با قضاوت داوران ژاپنی از ساعت ۲۲:۳۰ پنجشنبه شب به مصاف الشارجه میزبان مسابقات گروه دوم رفت که این دیدار با نتیجه ۲ بر صفر به سود شاگردان خطیبی خاتمه یافت.

پیش از این دیدار شارجه با ۱۱ امتیاز صعودش را به مرحله بعد قطعی کرده بود. تراکتور هم تیم ۷ امتیازی گروه بود.

در نخستین دیدار هفته ششم گروه دوم پاختاکور با یک گل نیروهوایی عراق را شکست داده بود.

با این حال شاگردان خطیبی که برای صعود نیاز به برتری در این دیدار داشتند، بازی را هجومی آغاز کردند و خیلی زود هم توسط محمد عباس زاده به گل رسیدند.

پرس خوب شاگردان خطیبی و توپ‌ربایی سامان‌نریمان جهان برای تراکتور خلق موقعیت کرد و پاس این بازیکن به عباس زاده، گل اول تراکتور را همراه داشت.

البته محمدرضا اخباری در این نیمه چند بار دروازه تیمش را نجات داد و مانع باز شدن دروازه نماینده ایران شد.

در نیمه دوم تیم میزبان برای جبران نتیجه به زمین آمده بود اما شاگردان خطیبی روی ضد حملات دروازه الشارجه را چندین بار تهدید کردند.

در دقیقه ۶۶ شاگردان خطیبی روی ضد حمله خوب توسط سامان نریمان جهان صاحب موقعیت شد که پاس این بازیکن به محمد عباس‌زاده با گل دوم تراکتور همراه بود. عباس زاده پس از این برتری با  نشان دادن عدد ۷ یاد و خاطره نادر دست نشان را زنده نگه داشت.

در این نیمه نیز اخباری سنگربان تراکتور ستاره تیمش بود.

این دروازه‌بان البته مصدوم شد و چند دقیقه بازی به همین خاطد متوقف شد.

این دیدار در نهایت با برتری شاگردان ریول خطیبی همراه بود. آنها با این برد ۱۰ امتیازی شدند و در رده دوم گروه دوم مسابقات قرار گرفتند.

شاگردان خطیبی برای صعود باید منتظر نتایج مسابقات روز آخر باشند تا شاید به عنوان یکی از سه تیم دوم برتر بتوانند جواز حضور در مرحله حذفی را بدست آورند.

ترکیب تراکتور

محمد رضا اخباری، محمد رضا خانزاده، هادی محمدی، اکبر ایمانی، حمید بوحمدان، پیمان بابایی، سامان نریمان جهان، مهدی تیکدری، ابوالفضل رزاق پور، محمد عباس زاده و میلاد فخرالدینی

ترکیب الشارجه

عادل الحسنی، عبدالرحمن جمعه، پریریا، خالد ابراهیم، علی محمد، خالد بزاویر، سیف رشید، محمد عبدالباسط، کایو، حامد جاسم، شاهین عبدالله.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =