طرح الزام دولت به دیپلماسی اقتصادی در مجلس در حال پیگیری است

کرج - ایرنا - رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که طرح الزام دولت به دیپلماسی اقتصادی توسط نمایندگان مجلس در حال پیگیری است.

عزت الله اکبری شامگاه پنجشنبه در نشست میز خدمت با هدف  بررسی موانع و مشکلات موجود در مسیر کار صنعتگران و صاحبان صنایع شهرک صنعتی سیمین دشت فردیس استان البرز برگزار شد، افزود: تلاش ها براین است که هیچ واحد تولیدی و صنعتی  تحت هیچ عنوانی پلمب و یا از خدمات محروم  نشود، زیرا پلمب شدن هیچ سودی برای کشور و مردم ندارد.

وی ادامه داد: امروز موضوع دیگری به نام نظامات جامع در بحث اقتصادی کشور مطرح است یعنی باید دولت بر همه امور اقتصادی از جمله بورس ، فعالیت های بانکی و تولید نظارت داشته باشد تا شاهد مشکلاتی در امر تولید و اقتصاد نباشیم.

اکبری گفت: ناهماهنگی های اقتصادی باید درقالب نظام جامع برطرف شود که مجلس شورای اسلامی می بایست طرح نظامات جامع را تصویب و دولت را مکلف به اجرای آن کند.

 رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بیان داشت: به عنوان مثال  نظام جامع تامین مالی، نظام جامع بانکی، نظام جامع بیمه،تعرفه و مالیاتی و ترانسفورت و امثال آنها باید در سازوکار مناسبی سازماندهی شوند.

وی در بخش دیگری از سخنانش  به مشکلات صاحبان صنایع استان البرز اشاره کرد و گفت: برخی درخواست های صنایع البرز در خصوص مشکلات مختلف از طریق کمیسیون صنایع مجلس  در دست بررسی است .

اکبری عمده مشکلات واحدهای صنعتی  استان البرز را کمبود زمین عنوان کرد و گفت:  اکنون شاهد استقبال زیاد سرمایه گذاران برای حضور در البرز هستیم که باید بستر برای فعالیت آنها فراهم شود.

وی تاکید کرد که  تامین زیر ساخت ها مانند آب ، برق ، گاز و سایر نیازها برای صنعتگران توسط دولت ضروری است.

 رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت باید به میدان بیاید و همه جا سرمایه گذاری را تضمین کند و  در تمام زمینه ها از جمله تامین ارز به یاری واحدهای تولیدی و صنعتی بشتابد.

وی گفت: دولت باید خسارات ناشی از قطعی برق واحدهای صنعتی را تقبل کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =