تخلف در تزریق واکسن کرونا به سالمندان درگز تایید شد

مشهد- ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان درگز گفت: در جریان تزریق ۵۸ دوز واکسن کرونا به سالمندان این شهرستان تخلف صورت گرفته است و موضوع از طریق مراجع قانونی در حال پیگیری است.

حمید رضا سلیمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در راستای واکسیناسیون سالمندان در برابر ویروس کرونا، سالمندان و کادر درمان در ۲ سرای سالمندان شهر درگز سهمیه ۵۸ دوز واکسن کرونا دریافت کردند.

وی ادامه داد: بر اساس تحقیقات صورت گرفته مشخص شد تزریق واکسن به یکی از سالمندان به واسطه عارضه سکته امکان پذیر نبوده و یک پزشک نیز از تزریق واکسن انصراف داده است و این ۲ دوز واکسن به افراد غیرمرتبط تزریق شده است.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان درگز گفت: ۲ دوز واکسن یاد شده به یک کارمند بهزیستی و یک فرد نامشخص تزریق شده است و در صورتی که در این بین با کارمندان شبکه بهداشت تبانی صورت گرفته باشد با متخلف برخورد خواهد شد.

علی فراهی، فرماندار درگز نیز امروز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: دادستانی و اداره اطلاعات برای مشخص شدن موضوع انحراف در تزریق واکسن کرونا وارد عمل شده و اقدام به مطابقت مشخصات افراد واکسینه شده با افراد واجد شرایط در سرای سالمندان درگز نموده اند و در نهایت نتایج تحقیقات توسط شبکه بهداشت اعلام شد.

پیش از این مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی، مسوولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد و شبکه بهداشت و درمان شهرستان درگز هرگونه تخلف و انحراف در تزریق واکسن کرونا در سرای سالمندان درگز را تکذیب کرده بودند.

۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و به بقیه این جمعیت توسط دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد و تربت حیدریه و دانشکده های علوم پزشکی تربت جام و نیشابور خدمات رسانی می شود.

شهرستان مرزی درگز با ۷۵ هزار نفر جمعیت در ۲۶۴ کیلومتری شمال غرب مشهد واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha