برگزیدگان مسابقه نمایشنامه‌‎نویسی در قم تقدیر شدند

قم ـ ایرنا ـ برگزیدگان جشنواره نمایشنامه‌نویسی باشگاه تئاتر تجربه در قم تقدیر شدند.

به گزارش عصر پنجشنبه از روابط عمومی حوزه هنری استان قم، مجدالدین معلمی معاون هنری حوزه هنری کشور در این آیین، با اشاره به سابقه فعالیت‌های نمایشی حوزه هنری قم در قالب کارگاه تئاتر «اولین تجربه» گفت: شروع این حرکت با سختی‌هایی همراه بود اما حالا خوشحالیم که واحد نمایش حوزه هنری قم به دستاوردهایی در زمینه پروش نسل رسیده است که در ابتدای راه حتی فکرش را هم نمی‌کردیم.

معلمی افزود: این روند را در حوزه هنری قم با این رویکرد آغاز کردیم که تربیت نسل مهم‌تر از تولید اثر است، اما حالا باید فراتر رفت و گفت نوشتن اثر حتی از تربیت انسان هم مهم‌تر است، چرا که اثر می‌ماند و تاثیرش را حتی پس از زندگی هنرمند هم می‌گذارد و گاه حتی تاریخ‌ساز می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: هیچ وقت نباید انتظار داشت که اثر هنری در لحظه ثمر دهد، چه بسیار نویسندگان و نقاشان بزرگی که در زمان حیات آثارشان دیده نشدند و از جمله فقیرترین انسان‌های روزگارشان بودند ولی آثارشان پس از مرگ مورد توجه قرار گرفت و با رقم‌های بسیار بالا دست به دست شد.

وی گفت: تلاش کنید، علاوه بر اینکه برای خودتان و علایق‌تان می‌نویسید؛ برای مردم‌تان هم بنویسید و مسایل مردم را هم در کارتان ببینید، وقتی می‌گویم مسایل مردم، منظورم فقط فقر و تنگدستی نیست؛ بلکه مسایل اعتقادی، مذهبی، مراودات و دیگر دغده‌های مردم نیز است. 

آثار کارگروه تخصصی نمایشنامه‌نویسی باشگاه تئاتر تجربه به روی صحنه می‌روند 

مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری قم نیز، در توضیحاتی به روند پرورش هنرجویان و هنرمندان نمایشنامه‌نویس در حوزه هنری قم اشاره کرد و گفت: دوره‌های نمایشنامه‌نویسی حوزه هنری از سال‌ها پیش شروع شد و با شکل ‌گرفتن باشگاه تئاتر تجربه و تشکیل کارگروه‌‎های تخصصی این باشگاه، روند آموزش منسجم‌تر شد و با حضور آقایان سید حسین فدایی حسین و محمدرضا آزاد دوره‌های مقدماتی، تکمیلی و پیشرفته نمایشنامه‌نویسی برگزار شد.

احمد سلیمانی افزود: خوشبختانه هنرجویان در این روند چنان پیگیر برگزاری دوره‌ها و رویدادهای تخصصی شدند که کارگروه نمایشنامه‌نویسی به یکی از فعال‌ترین کارگروه‌های دوازده‌گانه  تخصصی تئاتر تجربه، تبدیل شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۱ تَن از هنرجویان باشگاه؛ به نمایشنامه‌نویسی و فیلم‌نامه نویسی مشغول هستند، در حوزه تئاتر خیابانی سفارش کار داشته‌اند و در جشنواره‌های گوناگون از جمله بچه‌های مسجد و شهر و شهروندی آثارشان تولید و اجرا شده ‌است.

وی خاطرنشان کرد: هدفگذاری ما این است که از امسال آثاری در حوزه هنری قم روی صحنه برود که توسط هنرمندان کارگروه تخصصی نمایشنامه‌نویسی باشگاه تئاتر تجربه تولید شده ‌‎باشد.

در پایان این مراسم از فاطمه موسوی نفر اول، لیلا کوت‌آبادی نفر دوم، و سجاد ترابیان و فائزه هاشمی به صورت مشترک نفرات سوم این مسابقه، با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد. /

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha