پروژه موزه هنرهای معاصر همدان ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

همدان- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: پروژه احداث موزه هنرهای معاصر استان با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی درحال اجراست.

«احمدرضا احسانی» روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پروژه موزه هنرهای معاصر همدان سال ۹۸ و با پیگیری جدی مسئولان بعد از ۶ سال وقفه، دوباره شروع به کار کرد که روند اجرای آن براساس برنامه و اعتبارات پرداختی، مطلوب و قابل قبول است.

وی با اشاره به اینکه پیشرفت فیزیکی این طرح در سال ۹۸ حدود ۱۶ درصد بود، خاطر نشان کرد: در حال حاضر این پروژه بیش از ۵۰ درصد پیشرفت دارد و پیش‌بینی می‌شود در صورت تأمین اعتبارات موردنیاز، بخش عمده پروژه به زودی تکمیل و به سرانجام برسد.

احسانی با تاکید بر اینکه بهره‌برداری از موزه هنرهای معاصر یکی از اقدامات درخشان حوزه فرهنگ و هنر استان همدان است، تصریح کرد: برای اتمام و تکمیل این پروژه به حمایت بیش از پیش مسئولان استان و کشور در تامین بودجه نیاز داریم که امیدواریم روند حمایت از فعالیت های حوزه فرهنگ و هنر در استان همچنان ادامه یابد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با اشاره به اینکه سال گذشته پنج میلیارد تومان اعتبار برای اجرای این پروژه اختصاص یافت، افزود: موزه هنرهای معاصر همدان بعد از تکمیل و تجهیز  به یکی از زیباترین و مجهزترین موزه های کشور تبدیل خواهد شد به نحوی که شایسته مردم فرهنگی و هنردوست استان باشد.

به گزارش ایرنا، ساخت موزه هنرهای معاصر همدان از ۱۲ سال پیش و در مجاورت تپه مصلای شهر در زمینی به وسعت هشت هزار مترمربع و زیربنای ۶ هزار مترمربع آغاز شد. این موزه شامل بخش های مختلفی از جمله امور هنری، واحد اداری، کتابخانه، واحد سمعی و بصری، خدمات نمایشگاهی، گنجینه و آرشیو آثار هنری، دبیرخانه دایمی نمایشگاه و فروشگاه کتاب است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =