۵۰ هزار مسکن برای مددجویان کمیته امداد احداث می‌شود

قزوین - ایرنا - رییس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت:احداث ۵۰ هزار مسکن برای مددجویان کمیته امداد با مدیریت اجرایی سپاه و بسیج سازندگی و با حمایت دستگاه های اجرایی آغاز شده است و در مدت ۲ سال به صورت هدفمند به اجرا می‌رسد.

به گزارش ایرنا، سردار محمد زهرایی روز پنج شنبه در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) و سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین، اظهار داشت: دامنه فعالیت های مشترک بین سپاه های استانی و کمیته امداد براساس تفاهم نامه منعقد شده بین رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) و رییس سازمان بسیج مستضعفین گسترش پیدا کرده است و امروز این ۲ نهاد در بسیاری از زمینه های مختلف در حال فعالیت هستند.

وی افزود: در گذشته این ۲ نهاد،طرح های حوزه مسکن را به صورت مشترک انجام می دادند که خوشبختانه استان قزوین هم جزو استان هایی بود که در این زمینه خوش درخشید و ادامه این همکاری در این تفاهم نامه گسترش می یابد.

این مسوول با اشاره به دیگر مفاد این تفاهم نامه، گفت: خدمت رسانی مشترک از دیگر موضوعات این تفاهم نامه است که براساس آن بسیج در ۲ طرح ایران همدل و ایران مهربان شرکت خواهد کرد البته این مهم در سال گذشته هم انجام شد و به طور مثال ۲۷ میلیون پرس غذا در همین سیستم توزیع گردید.

سردار زهرایی اضافه کرد: شاه بیت تفاهم نامه همکاری این ۲ نهاد بر موضوع اشتغال مددجویان تمرکز دارد که امروز شیوه نامه اجرایی آن برای سال ۱۴۰۰ در استان قزوین به امضا رسید و به دنبال توانمند سازی، آموزش و مهارت افزایی محرومان، خارج کردن مددجویان از سبد حمایتی کمیته امداد و جلوگیری از مبادی ورودی این دستگاه است.

وی اظهار داشت: ظرفیت های موجود در سپاه های استانی، نواحی مقاومت و شبکه عظیم نیروی انسانی در بسیج می تواند به کمک کمیته امداد بیاید تا طرح جامع و کامل اشتغال این ۲ نهاد که جزو طرح های برجسته اشتغال کشور است به بهترین شکل ممکن اجرایی شود.

این مسوول گفت: سال گذشته، هفت استان به صورت آزمایشی این طرح را اجرا کردند که نتیجه آن ایجاد ۱۰ هزار فرصت شغلی بود و امسال به ۵۰ هزار فرصت شغلی می رسد.

رییس سازمان بسیج سازندگی کشور اضافه کرد: امیدواریم این طرح در استان قزوین که جزو استان های موفق در زمینه اشتغالزایی و کمک به محرومان است به بهترین شکل ممکن اجرایی شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =