بی‌طرفی و رعایت قانون از اصول مورد توجه بازرسان انتخابات است

مراغه - ایرنا - رییس هیات بازرسی انتخابات مراغه گفت: پویایی، اشرافیت، بی‌طرفی و رعایت قانون از اصول مورد توجه بازرسان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخابات ریاست جمهوری است که امسال در تاریخ ۲۸ خردادماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.

مینا گلی‌پور روز پنجشنبه در گفت‌ و گو با ایرنا اظهار کرد: این هیات از اول اردیبهشت ماه سال جاری با استناد به تبصره ۹ ماده ۳۱ قانون انتخابات ریاست جمهوری ایران و ماده ۶۹ قانون  انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در شهرستان مراغه فعالیت رسمی خود را آغاز کرده است.

وی گفت: هیات بازرسی انتخابات در راستای حسن اجرای قانون و کنترل فرایند برگزاری انتخابات منطبق با قانون و صیانت و حفاظت از آرای مردم فعالیت می کند.

گلی پور گفت: مردم شهرستان مراغه می توانند در صورت مشاهده تخلفات احتمالی و مواردی که موجب مخدوش شدن جریان انتخابات شود،  موارد را به هیات بازرسی مستقر در فرمانداری یا از طریق شماره تلفن های ۳۷۲۴۰۱۸۷ و ۳۷۲۲۴۴۹۹ و یا نمابر شماره ۳۷۲۴۰۱۸۷ گزارش کنند.

به گفته رییس هیات بازرسی انتخابات مراغه، برگزاری انتخابات سالم از مهمترین اهداف دست‌اندر کاران انتخابات است و هیات بازرسی در کنار هیات های اجرایی و نظارت در راستای حسن برگزاری انتخابات و پیشگیری از تخلفات تشکیل یافته است.

وی اضافه کرد: با توجه به شرایط کرونایی و به منظور رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، ۹ شعبه اخذ رأی نسبت به دوره گذشته انتخابات در شهرستان مراغه اضافه شده و سه شعبه اخذ رأی نیز به علت قرار گرفتن در محل نامناسب، تغییر محل داده و مکان جدیدی برای جمع آوری آرای مردم معرفی شده است.

وی افزود: در انتخابات امسال برای هر شعبه یک بازرس و همچنین برای هر  ۱۵ شعبه یک سربازرس انتخابات و برگزاری هرچه بهتر این انتخابات نظارت می کنند.


وی ادامه داد: ۲۰۹ شعبه اخذ رأی برای انتخابات ریاست‌جمهوری در شهرستان مراغه در نظر گرفته شده است که از این تعداد ۱۰۳ شعبه شهری و ۱۰۶ شعبه روستایی آرای مردم را جمع آوری خواهند کرد.

وی افزود: همچنین ۲۲۸ شعبه اخذ رأی برای انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در نظر گرفته شده است که از این تعداد ۱۰۰ شعبه شهری و ۱۲۸ شعبه روستایی آرای مردم را جمع آوری خواهند کرد.

به گزارش ایرنا، با صدور حکمی از طرف جواد رحمتی رییس هیات بازرسی آذربایجان شرقی، مینا گلی پور به عنوان رییس هیات بازرسی، عبدالله فرمانی به عنوان دبیر هیات بازرسی و سعید معصومی عضو هیات بازرسی شهرستان مراغه منصوب شدند.

انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در تاریخ ۲۸ خردادماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.

مراغه با ۲۶۸ هزار نفر جمعیت از دو بخش مرکزی و سراجو تشکیل شده و دارای ۱۷۳ روستا شامل ۷۴ روستا در بخش مرکزی و ۹۹ روستا در بخش سراجو است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =