استاندار فارس: شرکت‌های توسعه و عمران باید نگاه اقتصادی داشته باشند

شیراز- ایرنا-استاندارفارس گفت: شرکت‌های عمران و توسعه شهرستانی باید نگاه اقتصادی داشته باشند تا استحکام پیدا کنند و بتوانند به سهامداران خود سود برسانند.

پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس اعلام کرد:عنایت الله رحیمی در دیدار هیات مدیره شرکت عمران و توسعه شهرستان مرودشت با بیان این که عملکرد شرکت های عمران و توسعه باید عملکرد شفاف و در جهت سودآوری برای اعضا و سهامداران داشته باشند، اظهارداشت: تعداد سهامداران شرکت عمران و توسعه مرودشت باید افزایش پیدا کند و سرمایه شرکت نیز به حد قابل قبولی برای فعالیت های مختلف اقتصادی برسد.
استاندار فارس با اشاره به این که شرکت های وابسته به شرکت عمران و توسعه شهرستان مرودشت باید در زمینه های مورد نیاز تاسیس شوند و در حوزه های مختلف فعالیت کنند، افزود: در شرایط مساوی، اولویت واگذاری طرح ها به شرکت های عمران و توسعه شهرستانی است تا منفعت آن نصیب جمع بیشتری از مردم شود.
وی ادامه داد: شرکت عمران و توسعه شهرستان مرودشت در زمینه های مختلفی همچون ایجاد شهرک صنعتی خصوصی، نوسازی و بهسازی بافت فرسوده شهری اعم از تجاری و مسکونی، مشارکت در پروژه های خدماتی و حضور در عرصه خرید و توزیع محصولات کشاورزی می تواند فعالیت کند.
استاندارفارس با تاکید بر این که شرکت عمران و توسعه شهرستان مرودشت باید متکی به فعالیت و تلاش واقعی اعضا، رشد پیدا کند گفت: به عنوان شرکت عمران و توسعه شهرستان نباید وارد فعالیت های سیاسی، خیریه ای و سایر زمینه ها شوید و صرفا با منطق اقتصادی به دنبال سودآوری برای سهامداران شرکت باشید.

همچنین بنا به اعلام روابط عمومی استانداری فارس استاندار فارس در جمع تعدادی از شوراهای روستایی در نشستی که به مناسبت روز شوراها برگزار شد ، اعلام کردند: ۲۱ هزار و ۳۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای رسیدگی به روستاهای فارس دربودجه ۱۴۰۰ در نظر گرفته شده است.
رحیمی با بیان اینکه تاکنون به تعداد ۱۰۷ طرح اشتغالزایی روستایی، مبلغ ۷۱۵ میلیارد ریال با اشتغال ۹۶۵ نفر تسهیلات پرداخت شده است، اظهار داشت به منظور حمایت از ایجاد اشتغال در روستاها و مناطق عشایری استان تاکنون ۶ هزار و ۵۰۳   میلیارد ریال با تعداد اشتغال زایی ۱۰ هزار و ۴۵۱ نفر تسهیلات اختصاص یافته است.

استاندار فارس با اشاره به اینکه از سال ۹۲ تا سال ۹۹ مبلغ یک هزار و ۱۲۸ میلیارد تومان اعتبار به دهیاری های استان پرداخت شده است، افزود: در این مدت بالغ بر ۱۵ میلیون مترمربع بهسازی معابر روستایی، ۸۶۲ هزار مترمربع بوستان روستایی، ۳۸ هزار و ۳۹۶ مترمربع احداث ساختمانشامل ساختمان های دهیاری، پایگاه آتش‌نشانی و غسالخانه ، حدود ۲۰هزار چراغ روشنایی معابر و ۹۵۰ میلیارد ریال اعتباز نیز در سایر پروژه ها از جمله بهسازی شبکه آب شرب، احداث سایبان و سازماندهی آرامستان هزینه صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه از آغاز دولت تدبیر و امید، عزم دولت به منظور گازرسانی به روستاها و صنایع عزمی راسخ بوده است ، گفت : در این مدت تعداد روستاهای برخوردار از گاز به ۲ هزار و ۶۱ روستا رسیده است که ۲۰۴ درصد رشد را نشان می‌دهد ، همچنین ۱۹۹ روستا نیز در حال گازرسانی بوده و مجموعاً ۹۸ درصد از خانوار روستاها از گاز برخوردار شده اند و استان فارس به عنوان استان سفیر در کشور است.

استاندار فارس ادامه داد: در دولت تدبیر و امید تعداد کل روستاهای برق‌دار شده از ۲ هزار ۲۳۸  روستا در سال ۹۲ به ۲ هزار و ۴۳۶ روستا در سال ۹۹ رسیده است که نشان می دهد حدود ۱۹۸روستا در دولت تدبیر و امید برق‌دار شده اند.

رحیمی با اشاره به اینکه میزان راه‌های روستایی استان فارس از ۹۱۰کیلومتر در سال ۹۲ به  یک هزار و ۸۳۹  کیلومتر در پایان دولت تدبیر و امیدرسیده است، اظهار داشت: این عملکرد نشان دهنده بیش از دو برابر شدن راه‌های روستایی استان است در بحث ترمیم و روکش آسفالت راه های روستایی و فرعی نیز، ۹۷۳ کیلومتر راه ترمیم و روکش شده اند.

وی با بیان اینکه طی سنوات دولت تدبیر و امید میزان حدود ۱۰۴۰میلیون ریال صرف پروژه های گوناگون در جهت خدمت رسانی به عشایر غیور فارس شده است، افزود: با راه اندازی و بهره برداری از ۲۵۰ پروژه، رشد شاخص‌های توسعه اسکان و مسکن عشایربا رشد حدود۱۲۲ درصد در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۲ کاملاً چشمگیر است و در زمینه خانه های بهداشت عشایر سیار اتفاقی بزرگ در زمینه بهداشتی در جامعه عشایری فارس رقم خورد.

وی با اشاره به اینکه طرح هادی روستایی تهیه شده تا سال ۹۲حدود ۲ هزار و ۲۶۳ هکتار مساحت را پوشش می داده و از سال ۹۲ تا ۹۹ حدود ۷۹۵ هکتار از اراضی روستایی در قالب طرحهای هادی تهیه و ابلاغ شده است، گفت: واگذاری زمین به روستاییان نیز تا سال ۹۲ حدود ۷۵ هزار هکتار بوده که با توجه به تلاش‌های صورت گرفته طی دولت تدبیر و امید در حال حاضر به ۱۰۶ هزار هکتار بالغ گردیده است.

استاندار فارس با بیان اینکه احداث و مقاوم سازی مسکن روستایی از محل طرح ویژه بهسازی تا سال ۹۲ حدود ۱۲۴ هزار و ۵۳۴ متر مربع بوده است و در دولت تدبیر و امید ۷۰ هزار و ۳۴۱متر مربع مسکن روستایی جدید بهسازی و احداث شده است،ادامه داد: احداث مسکن ناشی از حوادث تا سال ۹۲ حدود ۵۰ هزار و ۶۳۰ متر مربع بوده که طی دولت تدبیر و امید ۴ هزار و ۷۶۳ مترمربع به مساحت آن افزوده شده است.

دکتر رحیمی با اشاره به اینکه اجرای ۳ هزار و ۹۷۰ هکتار عملیات تجهیز و نوسازی اراضی سنتی موجب صرفه‌جویی ۴/۹ میلیون متر مکعب آب و یک هزار و ۱۳۳ میلیون لیتر سوخت گردیده است.افزود: برنامه احداث شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی با اعتبار۱۳ میلیارد تومان و عملکرد یک هزار و ۵۱۴ هکتار موجب صرفه جویی قابل توجهی از آب کشاورزی گردیده است که از دیگر خدمات دولت تدبیر و امید در استان فارس است.

وی به بازسازی و نوسازی ۳۵۶ رشته قنات به طول ۱۰۲ کیلومتر و اجرای ۷ هزار و ۵۴۳ هکتار آبیاری تحت فشار اشاره کرد و گفت:با تلاش‌های صورت گرفته در دولت تدبیر و امید، استان فارس رتبه نخست تسطیح لیزری اراضی کشاورزی را در سطح کشور به دست آورده است. 

وی با بیان اینکه ۲ هزار و ۹۶۴  روستا در استان فارس به اینترنت پرسرعت از طرح USO و ۳۵۶ روستا به اینترنت ADSL متصل شده اند اظهار داشت: در سه هزار و ۸۹  روستای دارای سکنه طرح رومینگ دیتا اجرا شده و گسترش شبکه فیبر نوری روستایی نیز به طول ۱۵۷۱کیلومتر صورت گرفته است.

استاندار فارس با اشاره به هوشمندسازی ۲ هزار و ۸۹۴  مدرسه روستایی در این استان، افزود: در دولت تدبیر و امید تامین ارتباط تلفن خانگی ۴۰ روستا و استفاده از خدمات خودپرداز بانکی به تعداد۵۴ دستگاه صورت گرفته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =