سخنگوی شورای شهر یزد: رد صلاحیت داوطلبان شوراها دور از مصلحت است

یزد - ایرنا - سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد رد صلاحیت داوطلبان شوراها را دور از مصلحت و عقلانیت دانست و گفت: امید می رود این موضوع نسبت به حضور گسترده مردم در انتخابات روز ۲۸ خرداد ماه سال ۱۴۰۰ تاثیر نداشته باشد.

ششمین دوره انتخابات شوراها و سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با سراسر کشور در ۲۸ خرداد ماه آینده برگزار می شود.

به گزارش ایرنا حمیدرضا قمی روز پنجشنبه در نشست برخط( آنلاین) با خبرنگاران افزود: رد صلاحیت‌ها به نفع کسی نیست و اتهام های وارده هم صحت ندارد بلکه با حیثیت و آبروی این افراد بازی شد. 

وی تصریح کرد که در این زمینه جریان و تفکری وجود دارد، در انتخابات باید سلایق و احزاب مختلف حضور یابند. 

هرچند قمی آماری از تعداد افراد رد صلاحیت شده ارایه  نکرد ،اما احمد ترحمی رییس ستاد انتخابات استانداری یزد ۲۳ فروردین ماه گذشته گفته بود که صلاحیت ۳۲ ( ۳.۹۲درصد) نفر از مجموع ۸۱۵ داوطلب که در انتخابات شوراهای شهر ثبت نام کردند از سوی هیات های اجرایی استان احراز نشد.

به گزارش ایرنا وی  در گفت و گو با خبرنگاران افزود: از مجموع شرکت کنندگان ۸۷ درصد مرد و ۱۳ درصد زن هستند و بیشترین ثبت نام با  ۳۴۴ نفر مربوط به شهر یزد است. 

یزد ۲۴ شهر دارد  و ثبت نام انتخابات شورای شهر همزمان با سراسر کشور به مدت یک هفته ادامه داست و ۲۶ اسفند ماه سال ۹۹ پایان یافت.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد در ادامه با اشاره به ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای روستایی گفت: در مجموع سه هزار و ۲۷۶ نفر  در این دوره ثبت نام کردندکه از این تعداد ۲ هزار و  ۸۳۹ نفر( ۹۰ درصد )مرد و ۳۱۷ نفر( ۱۰ درصد) زن هستند. 

تاکنون آماری از رد صلاحیت داوطلبان شوراهای روستایی استان یزد منتشر نشد.

انعقاد ۹ تفاهم نامه خواهر خواندگی با شهر یزد

سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد در ادامه با اشاره به اقدام های شورای پنجم گفت: در این دوره با ۹ شهر تفاهم خواهر خواندگی منعقد شد. 

وی افزود: خواهر خواندگی با پوتی گرجستان، خیوه ازبکستان، بولونیا ایتالیا،پونا هند، لینتس اتریش وسویا اسپانیا از جمله تفاهم نامه های خواهر خواندگی است.  

قمی با بیان اینکه شورا سعی کرد در مسایل و مشکلات متعدد همراه مردم باشد  تخصیص ۲۵۰ میلیون تومان برای خرید تبلت دانش آموزان بی بضاعت، کمک ۱۵۰ میلیون تومانی برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمدمالی و کمک به زلزله زدگان سی سخت مرکز شهرستان دنا را از جمله دیگر فعالیت ها برشمرد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد  همچنین از راه اندازی سامانه اتوبوس یاب خبر داد ، بهسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، طرح پارک الکترونیک، پروانه الکترونیک ساختمان را از دیگر اقدام های این نهاد مدنی در حوزه مدیریت شهری برشمرد.

وی ادامه داد: در حوزه عمرانی استفاده از آسفالت بازیافت در شورای شهر پیگیری شد که آثار زیست محیطی فراوانی را داشت و باعث کاهش هزینه ها نیز شد.

قمی بدون اشاره به آمار با اشاره به تصویب بودجه شهرداری برای سال ۱۴۰۰ نیز اظهار کرد: تصویب بودجه باعث افتخار شورای پنجم است که ۷۱درصد سهم پروژه های عمرانی و بقیه اختصاص به  فعالیت های جاری شهرداری دارد.

وی با بیان اینکه طرح جامع حمل ونقل در جلسات متعدد شورای شهر و کمیسیون ها در حال بررسی است تصریح کرد: در شورا ۳۵ کیلیومتر مسیر اختصاصی برای دوچرخه سواری در نظر گرفته شدکه تا پایان فعالییت دوره پنجم شورا  این عدد  به ۶۰ کیلومتر  می رسد. 

سخنگوی شورای شهر یزد به مشکل ترافیکدر  خیابان طالقانی اشاره کرد و یادآور شد: شورا وارث اقدام های اشتباه نیز بود که در گذشته تکرار شد و مجوزهایی برای ساخت و ساز در این خیابان صادر شد که از اساس اشکال داشت، به نظر می رسد به علت این روند اشتباه مشکلات این خیابان تا مدت ها ادامه یابد.

حدود ۶۰ درصد از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت یزد در مرکز استان زندگی می کنند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =