۵۰ درصد داوطلبان انتخابات شوراها در اشنویه تایید صلاحیت شدند

مهاباد- ایرنا- مسوول کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات اشنویه گفت: صلاحیت ۵۰ درصد داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی این شهر احراز شد.

جمال صمدی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: صلاحیت ۱۷ نفر از مجموع ۳۴ نفر از داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی در ۲ حوزه اشنویه و نالوس احراز شد.

وی ادامه داد: از این تعداد صلاحیت ۱۰ نفر در شهر اشنویه و هفت نفر نیز در شهر نالوس احراز و به تایید رسیده است .

مسوول کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات اشنویه گفت: پس از بررسی های هیات های اجرایی و نظارت، کار بررسی صلاحیت داوطلبان به اتمام رسیده و فرمانداری نتایج را به صورت محرمانه در اختیار داوطلبان قرار داده است.

وی افزود: ردصلاحیت شدگان ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در این شهرستان چهار روز فرصت دارند که اعتراض خود را ارایه کنند تا اعتراض آنان طی ۱۰ روز بررسی شود.

صمدی، با اشاره به اینکه امسال ۳۴ نفر در سطح این شهرستان برای انتخابات شوراها ثبت نام کرده‌ بودند، گفت: از این تعداد ۲۲ نفر برای شهر اشنویه و ۱۲ نفر در حوزه نالوس ثبت نام کرده بودند.

وی با بیان اینکه هیچ بانویی به عنوان داوطلب در این دوره از انتخابات شوراهای اسلامی شهر اشنویه و نالوس نام نویسی نکرد افزود: احتمال دارد در بررسی اعتراضات نیز صلاحیت درصدی از داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی تایید شود که نتیجه نهایی بررسی اعتراضات رد صلاحیت شدگان ۱۴ روز دیگر اعلام می شود.

به گزارش ایرنا، انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خرداد همزمان با سراسر کشور در این شهرستان نیز برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =