۷۰درصد داوطلبان شوراهای اسلامی لارستان تایید صلاحیت شدند

لارستان- ایرنا- معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه لارستان گفت: صلاحیت حدود ۷۰ درصد از داوطلبان عضویت در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر در این شهرستان تایید شد.

جلیل حسنی پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  صلاحیت ۱۰۷ نفر از داوطلبان ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای لارستان تایید و صلاحیت ۴۷ نفر از آنها نیز از سوی هیات نظارت رد شده است.

وی بیان کرد: از این تعداد ۱۳ نفر مربوط به شهر لار، ۱۰ نفر جویم،سه نفر مربوط به شهر بیرم، هفت نفر مربوط به شهر بنارویه، پنج نفر عمادشهر، پنج نفر شهر خور، چهار نفر لطیفی و ۲ نفر نیز  مربوط به داوطلبان شهر دهکویه است که بنا به دلایلی صلاحیت آنها در انتخابات این دوره تایید نشده است.

رییس ستاد انتخابات شهرستان لارستان مجموع ثبت نام کنندگان ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای منطقه لارستان را ۱۶۹ نفر عنوان کرد.

وی بیان کرد: همچنین ۹ نفر از قبل انصراف دادند که ۶ نفر مربوط به شهر لار، یک نفر شهر جویم و ۲ نفر نیز مربوط به عمادشهر هستند.

فرماندار ویژه لارستان اضافه کرد: چهار نفر از داوطلبانی که در هیات اجرایی رد صلاحیت شده بودند نیز مربوط به شهرهای لار، عمادشهر، بیرم و دهکویه هستند یعنی ۹۷.۵ درصد داوطلبان از سوی هیات اجرایی تایید شده بودند.

حسنی همچنین با بیان اینکه تایید یا رد صلاحیت داوطلبان ازروز گذشته هشتم اردیبهشت ماه به صورت کتبی از سوی فرمانداری به داوطلبان ابلاغ شده ست، افزود: داوطلبان ردصلاحیت شده درصورت اعتراض می‌توانند از  ۹ اردیبهشت، به مدت چهار روز به هیات نظارت استان واقع در شیراز، بلوار سیبویه، خیابان حسینی، میدان آستانه، مجتمع تجاری بین الحرمین، جنب حرم مطهر حضرت سید علاء الدین حسین(ع) طبقه دوم، واحد ۱۲ مراجعه کنند.

وی بیان کرد: به استناد تبصره ۲ ماده ۵۳ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شورای اسلامی کشور، شاکیان می توانند شکایت خود را ظرف مهلت مقرر به فرمانداری ویژه لارستان نیز تقدیم کنند.

معاون استاندار فارس همچنین گفت: بر اساس برآورد اولیه  ۲۷۷ شعبه اخذ رای برای انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی در شهرستان لارستان پیش بینی شده است.

حسنی گفت که همچنین بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر عوامل اجرایی در لارستان بزرگ روند انتخابات ۱۴۰۰ را انجام خواهند داد.

انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری، ۲۸ خردادماه همزمان با سراسر کشور، در هشت شهر، ۷۱ روستا و ۱۴ منطقه عشایر نشین لارستان برگزار می‌شود.

لارستان به مرکزیت شهر لار از شهرستان های جنوبی فارس است که فاصله شهر لار تا شیراز حدود ۳۸۰ کیلومتر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha