۹ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۵۱
کد خبرنگار: 1375
کد خبر: 84313274
۱ نفر

برچسب‌ها

۲ خبر کوتاه از استان اصفهان

اصفهان- ایرنا- افتتاح و فعالیت ۳۰ فروشگاه بزرگ زنجیره‌ای مازاد بر نیاز عموم مردم شهرضاست و کشف حفاری غیرمجاز در اطراف شهر کُمه سمیرم، ۲ خبر کوتاه از استان اصفهان است

شهرضا

 دادستان شهرضا گفت: افتتاح و فعالیت ۳۰ فروشگاه بزرگ زنجیره‌ای در این شهر مازاد بر نیاز عموم مردم است.

امیرحسین رزاززاده روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: فعالیت و افتتاح این فروشگاه‌ها باعث تعطیلی ناخواسته بسیاری از کسب و کارها و واحدهای صنفی خرده فروش بویژه در شرایط کرونایی شده است.

به گفته وی، با این وجود و خانه‌نشینی بسیاری از خرده فروش‌ها، هیچ فروشگاه زنجیره‌ای دیگری حق تشکیل و افتتاح شعبه جدید در شهرضا را نخواهد داشت.

دادستان شهرضا تاکید کرد: دادستانی برای حمایت از مردم و بازاریان به این موضوع ورود پیدا کرده است و از این پس هیچ فروشگاه زنجیره‌ای مواد غذایی و اقلام مرتبط با آن، افتتاح نخواهد شد.

رزاززاده ادامه داد: شمار زیاد این فروشگاه‌ها آسیب جدی بر مغازه‌های سنتی وارد کرده و حتی کسب و کار تعدادی از کسبه را به تعطیلی کشانده است.

وی تصریح کرد: برای حل این مشکل باید راهکاری مناسب اندیشیده شود و تصمیم‌گیری در این مورد به نظر شورای عالی نظارت، مصوبه مجلس و رای دیوان عدالت نیاز دارد. 

دادستان شهرضا همچنین تصریح کرد: توسعه فروشگاه‌های افتتاح شده به چند فروشگاه تجمیعی نیز در صورت تایید نکردن اتاق اصناف شهرستان، ممنوع است.

به گفته این مسوول قضایی، در فروشگاه‌های فعال ، رعایت موازین شرعی، پخش نکردن موسیقی مغایر شوون اسلامی و اجرای دقیق دستورالعمل های بهداشتی ویژه شرایط کرونایی الزامی است و در صورت مشاهده تخلف، فروشگاه متخلف حداقل به مدت ۲ هفته پلمب و با نصب بنر بر روی درب فروشگاه، علت آن نیز ذکر می شود.

سال ۹۵ اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای برای اجرای ماده ۸۶ قانون نظام صنفی و تبصره ۷ ماده ۲۱ و آئین نامه اجرایی با شرح وظایف تعیین شده تشکیل شد.

مجوز فعالیت اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره ای در سال ۸۵ به امضای وزیر وقت بازرگانی رسید و در حال حاضر صدها شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای با برندهای مختلف در سراسر کشور فعالیت دارند.

 نایین

 رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سمیرم از کشف یک حفاری غیرمجاز در اطراف شهر کُمه مرکز بخش پادنای این شهرستان خبر داد.

سعید سلمانیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا تصریح کرد: فعالان و همیاران میراث‌ فرهنگی و بوم‌گردی به این اداره گزارش دادند که یک حفاری در بخش پادنا مشاهده شده است که ما نیز بسرعت وارد عمل شدیم.

به گفته وی، محل حفاری غارتگران میراث فرهنگی در دل یک غار قدیمی قرار دارد.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سمیرم خاطرنشان کرد: تعدادی وسایل و امکانات از جمله موتور برق و ابزار حفاری در این غار کشف و ضبط شد.

سلمانیان تصریح کرد: جستجو و تلاش‌ برای شناسایی و دستگیری متخلفان این حفاری و دست اندازان به میراث فرهنگی ادامه دارد.

شهرستان سمیرم ۵۶ اثر شناسایی شده دارد که ۲۱ اثر آن ثبت ملی است.

شهر کُمه مرکز بخش پادنا در جنوب سمیرم قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =