۱۰ هزار سالمند بالای ۸۰ سال در خراسان شمالی واکسن کرونا دریافت می‌کنند

بجنورد-ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی گفت : براساس بررسی حدود ۱۰ هزار سالمند بالای ۸۰ سال در این استان سکونت دارند که درقالب سند واکسیناسیون در اولویت دریافت واکسن کرونا قرار دارند.

دکتر افشن دلشاد روز پنجشبنه همزمان با آغاز واکسیناسیون کرونا به سالمندان بالای ۸۰ سال خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : براساس برنامه ریزی به تمام این سالمندان با اولویت سنی  واکسن کرونا تزریق می شود و قطعا تمام این افراد دوز واکسن خود را دریافت خواهند کرد.
معاون دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی  اظهارداشت : در این استان برای تزریق واکسن سالمندان بالای ۸۵ سال را در اولویت قرار دارند که طبق فهرست دریافتی حدود چهار هزار نفر از سالمندان این استان را افراد بالای ۸۵ سال تشکیل می دهند.
دکتر دلشاد اظهارداشت : فهرست اسامی سالمندان مشمول تزریق واکسن کرونا در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دارد و به تدریج به صورت تلفنی از سالمندان برای تزریق واکسن دعوت می شود.
وی از شهروندان به خصوص سالمندان مشمول تزریق واکسن خواست کرد تا از هرگونه مراجعه حضوری به مراکز درمانی برای دریافت واکسن کرونا خودداری کنند و تزریق  طبق فهرست صرفا برای کسانی که از طریق تلفنی فراخوانده می شوند، انجام می شود.

وی با اشاره به این که تزریق خارج از نوبت و سفارشی واکسن خط قرمز وزارت بهداشت و درمان و دانشگاههای تابعه از جمله علوم پزشکی استان خراسان شمالی است افزود : قطعا با هرگونه تخلف در این زمینه برخورد قانونی صورت می گیرد.
براساس آمار رسمی تاکنون بیش از سه هزار و ۶۰۰ نفر از کادر درمانی، جانبازان و معلولین در استان خراسان شمالی واکسن کرونا را دریافت کردند و سالمندان بالای ۸۰ سال ب اولویت فعلی  این واکسن قرار دارند .
ویروس کرونا اواخر اسفندماه سال ۹۸ با شناسایی یک بیمار در بجنورد در استان خراسان شمالی شیوع یافت و با گذشت حدود ۱۴ ماه ، این استان سه موج از این بیماری را پشت سرگذاشت و از اول فروردین ماه سال جاری به تدریج با  افزایش آمار بیماران وارد موج چهارم شد که در دو هفته اخیر با شدت یافتن آمار بیماران سرپایی، بستری و مرگ کرونایی این استان وارد مرحله بحرانی این ویرس شد به طوری که هم اکنون در زمره هفت استان با شیب تند ویروس کرونا قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha