۷۹درصد داوطلبان انتخابات شورای شهر سیستان ‌وبلوچستان تایید صلاحیت شدند

زاهدان- ایرنا- معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: صلاحیت ۷۹درصد داوطلبان انتخابات شوراهای شهر این‌استان احراز شد که در این میان صلاحیت ۲۱درصد از داوطلبان این شوراها در هیات نظارت شهرستان‌ها تایید نشده است.

ابوذر کوثری روز پنجشنبه در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا ضمن تشکر از دست‌اندرکاران اجرایی برگزارکننده انتخابات خاصه استاندار، فرمانداران، بخشداران و اعضای ستاد انتخابات استانی و شهرستانی که در این مدت تلاش‌های زیادی کردند اظهارداشت: ما در انتخابات ۲۸خرداد سه بخش داریم یکی شوراهای شهر و روستا و دیگری انتخابات ریاست جمهوری که در این بین نام‌نویسی از داوطلبان انتخابات شوراهای شهر از ۲۰ اسفند سال گذشته شروع و به صورت یک هفته ادامه پیدا کرد و هیات‌های اجرایی تشکیل شد و بررسی پرونده‌ها و صلاحیت افراد پرداخته و بعد به هیات نظارت ارسال و این هیات‌های نظارت کارشان را انجام و در روزهای اخیر نظرشان را در خصوص صلاحیت افراد به فرمانداری‌ها ابلاغ کردند.
وی با بیان اینکه فرصت و زمان برای کسانی‌که صلاحیت‌شان تعیین نشده وجود دارد که به مراجع قانونی بالاتر و هیات نظارت به سیستان و بلوچستان شکایت خود را اعلام کنند تا بررسی مجدد انجام شود تصریح کرد: انتخابات شوراهای اسلامی شهر در ۵۱ شهر این استان برگزار می‌شود که تمامی شهرهای ما پنج نفره و زاهدان ۱۱کرسی دارد همچنین چهار شهر زابل، ایرانشهر و چابهار هفت نفره است.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه مجموعه تعداد کرسی‌های استان در انتخابات شورای شهر ۲۷۱ نفر است که  ثبت‌نام‌ها در انتخابات شورای شهر خوشبختانه ۱۷ درصد نسبت به دوره قبل افزایش داشته تاکید کرد: کسانی که تایید صلاحیت نشدند فرصت قانونی لازم برای آنان وجود دارد و تا دوازدهم اردیبهشت می‌توانند به مرجع قانونی هیات نظارت استان و شکایت خود را تقدیم کند.
وی با اشاره به اینکه بخش دوم انتخابات شوراهای روستایی که از شانزدهم فروردین به مدت یک هفته ثبت‌نام انتخابات شروع و به اتمام رسید و هم‌اینک مرحله رسیدگی به پرونده داوطلبان در هیات اجرایی بخش‌هاست گفت: خوشبختانه در ثبت‌نام شورای روستایی ۱۴ درصد با افزایش روبرو بودیم و ۱۰۸ درصد ثبت‌نام‌کنندگان بانوان ما نسبت به دوره‌های قبل افزایش داشته  است.
کوثری با بیان اینکه ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری از ۲۱ اردیبهشت به مدت پنج روز شروع می‌شود که آنها در سطح ملی کارهایش در حال انجام شدن است تصریح کرد: با همت دست‌اندرکاران انتخابات و افراد ذی‌نفوذ در این دوره با افزایش ثبت‌نام کننده در سیستان و بلوچستان روبرو شدیم که انتظار می‌رود که همین روند افزایشی در ثبت‌نام‌کننده‌ها در بحث مشارکت‌ها نیز وجود داشته باشد.
وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان با وجود اینکه ۳.۲ درصد جمعیت کشور را دارد در صورتی که میزان ثبت‌نام‌کنندگان ما در شورای شهر هشت درصد کل ثبت‌نام‌کنندگان کشور است که میزان و معدل خوبی برای ما محسوب می‌شود اظهارداشت: انتخابات شوراهای روستاها در سه هزارو ۴۹۶ روستا برگزار خواهد شد.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در سراسر کشور برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha