۹ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۵۹
کد خبرنگار: 1258
کد خبر: 84313257
۰ نفر

برچسب‌ها

سه واحد آلاینده در پاکدشت پلمب شد

تهران - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت گفت: در پی بی‌توجهی به ابلاغ اخطاریه‌های مکرر و آلوده کردن محیط زیست، سه واحد آلاینده صنعتی در این شهرستان پلمب شد.

محمود رضا سعیدپور روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: با صدور اخطار به یکی از شهرک‌های صنعتی مصوب پاکدشت که با فعالیت آلاینده خود موجبات آلودگی محیط زیست را فراهم کرده بودند و با توجه به عدم اقدام مثبت از سوی متصدیان مربوطه، در بخش آلایندگی ۲ واحد ریخته گری و ۱ واحد بازیافت ضایعات پلمب و از فعالیت آنها جلوگیری شد.
وی اظهار داشت: تیم‌های کارشناسی اداره حفاظت محیط زیست به صورت مستمر صنایع مستقر در شهرک‌های صنعتی را مورد پایش قرار می دهند و با هر موردی که موجب آلودگی محیط زیست شود برخورد می‌کنند.
این مسئول افزود: واحدهای ریخته گری پلمب شده با وجود آن که مجهز به سیستم فیلتراسیون بودند ولی بر اساس بررسی‌های کارشناسی، سیستم‌های نصب شده دارای نواقص فنی بوده و در زمان فعالیت منجر به آلودگی صوتی شدید و مزاحمت برای کارگران و پرسنل شاغل و کارخانجات همجوار شده بود.
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت اضافه کرد: این اداره پایش مستمر واحدهای صنعتی و کارگاه های مستقر در شهرستان را در دستور کار قرار داشته و با واحدهای آلاینده و غیرمجاز برخورد خواهد کرد.
بیش از ۵۰ هزار نفر در سه شهرک صنعتی، ۴ لکه صنعتی، ۳ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی و ۱۳ هزار صنف دارای مجوز پاکدشت مشغول به کار هستند.
پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha