فرماندار میانه: مشکل کمبود آب در اولویت مدیریت بحران باشد

تبریز - ایرنا - فرماندار میانه گفت: با توجه به کمبود بارش‌ها و آمار واصله در این راستا، جلوگیری از تبعات منفی کمبود و تنش آب باید در اولویت مدیرت بحران باشد.

محمدرضا مشایخی روز پنجشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان، بر ضرورت تامین آب شرب در روستاها با توجه به کمبود آب تاکید کرد و افزود: در سه شهر شهرستان مشکل آب نخواهیم داشت اما در ۲ شهر و روستاهای شهرستان نیازمند مدیریت صحیح از سوی ستاد و مسوولان مربوطه هستیم.

وی با بیان اینکه مساله آب شرب می تواند به یک مساله امنیتی اجتماعی تبدیل شود، تمامی مصوبات جلسات مربوطه باید بر اساس تصمیمات و مقتضیات محلی اجرایی شود.

فرماندار میانه با اشاره به اینکه تامین آب شرب نیز مانند تامین کالاهای اساسی جزو اولویت هاست، کوتاهی از سوی مسوولان را غیرقابل قبول دانست و خواستار احصای موارد و مسائل انرژی در شهرستان و پیگیری از استان شد.

رییس ستاد بحران شهرستان میانه بر اجرای طرح های انرژی هدفگذاری شده تا آخر خرداد تاکید و تملک چاه های آب فولاد در حوزه آبرسانی را از مهم ترین طرح ها برای پیگیری خواند و از اقدامات اداره آب و برق در جهت نوسازی، هوشمندسازی، جابجایی ها، شبکه و اصلاح آنها همچنین اقدامات آب و فاضلاب قدردانی کرد.

مشایخی نظارت و پایش بر انشعابات ادارای، خانگی و برخی صنایع با حساسیت بالا را ضروری خواند و گفت: پیش بینی حمل سیار آب با توجه به تجربه های گذشته و همچنین مدیریت صحیح آب یکی از راهکارهای جلوگیری از تنش های آب می باشد.

فرماندار میانه خواستار جلوگیری از پرت آب در روستاهای زلزله زده شد و با اشاره به سوء استفاده ها از سوی معاندان و مخلان امنیتی اظهار کرد: باید با مدیریت صحیح جلوی هر گونه بهره برداری این افراد را گرفت و در مسائل اجرایی و اعمال تصمیمات و پاسخگویی به مردم انعطاف خود را بالا ببریم.

 شهرستان ۱۹۰ هزار نفری «میانه» در ۱۸۰ کیلومتری جنوب تبریز ۳۳۰ روستا دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha