۲۰۰ هکتار از اراضی ماهدشت به عرصه کشاورزی بازگشت

کرج - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج اعلام کرد که ۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی منطقه ماهدشت کرج از دست متصرفان خارج و به عرصه کشاورزی بازگشت.

اسماعیل صارمی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: عملیات رفع تصرف این اراضی امروز  در قالب تخریب ۱۲۷ مورد دیوارکشی، بنا، محوطه و دپوی مصالح در منطقه تعاونی تولید ماهدشت انجام شد.
وی اظهار داشت:  اراضی  تعاونی تولید ماهدشت اراضی یکپارچه کشاورزی  است که با سیاست برنامه ریزی الگوی  کشت، تحت مدیریت می باشد.

وی گفت: الگوی کشت تعیین یک نظام کشاورزی با مزیت اقتصادی پایدار مبتنی بر سیاست‌های کلان کشور، دانش بومی کشاورزان و بهره‌گیری بهینه از ظرفیت های منطقه‌ای با رعایت اصول اکوفیزیولوژیک تولید محصولات کشاورزی در راستای حفظ محیط زیست است.

صارمی با بیان اینکه مبارزه با زمین خواری علی الخصوص با چنین اراضی که اهمیت ویژه ای دارد، با جدیت صورت می پذیرد، افزود: عملیات رفع تصرف در قالب تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی در ماهدشت انجام شد.

وی با تاکید بر اینکه حفظ اراضی کشاورزی وظیفه همگانی است، بیان داشت: متاسفانه به دلیل عدم آگاهی مردم از تغییر کاربری اراضی کشاورزی، افرادی سودجو از این عدم آگاهی سوء‌استفاده می‌کنند و اراضی کشاورزی را با کمترین قیمت از کشاورزان خریداری و با خرد کردن آن، به مردم می فروشند که این تبعاتی دارد و با چنین افرادی برخورد می‌شود.
صارمی از شهروندان درخواست کرد ضمن درک اهمیت موضوع تولید غذا، نسبت به عملکرد سودجویان هوشیار بوده و از طریق سامانه ۱۳۱ جهاد کشاورزی، این مدیریت را در حفظ و حراست از باغات و اراضی زراعی همراهی کنند.

شهرستان کرج دارای پنج هزار و ۵۳۰ هکتار اراضی باغی و سه هزار و ۹۶۳ هکتار اراضی  زراعی می باشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =