واکسیناسیون کرونای افراد بالای ۸۰ سال در پاکدشت آغاز شد

تهران - ایرنا - رییس شبکه بهداشت شهرستان پاکدشت اعلام کرد: اولین مرحله واکسیناسیون کرونا با الویت سالمندان بالای ۸۰ سال در این شهرستان آغاز شد.

رجب زینی وند روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در راستای اجرای طرح واکسیناسیون عمومی کرونا با الویت سالمندان بالای ۸۰ سال، مراقبان بهداشت و سلامت شبکه بهداشت و درمان پاکدشت اجرای این طرح را از روز گذشته در مرکز جامع سلامت اشرفی اصفهانی آغاز کردند.
وی افزود: با توجه به این‌ که واکسیناسیون کرونا بر اساس کد ملی و سامانه سیب صورت می‌گیرد، همه سالمندان باید قبل از مراجعه برای واکسیناسیون در پایگاه سلامت تشکیل پرونده داده باشند.
این مسئول خاطرنشان کرد: این افراد برای دریافت واکسن بر اساس پرونده سلامت و شماره ثبت شده و تعداد نفرات تعیین شده، توسط مراقبان سلامت اطلاع رسانی می‌شود.
زینی وند بیان کرد: حدود ۲ هزار سالمند بالای ۸۰ سال در پاکدشت زندگی می‌کنند که الویت تزریق واکسن با سالمندانی است که پرونده دارند.
وی افزود: از کلیه سالمندانی که مشمول این طرح می‌شوند درخواست داریم هنگام حضور در محل واکسیناسیون تمامی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.
رییس شبکه بهداشت پاکدشت با بیان اینکه انجام واکسیناسیون علیه ویروس کوید۱۹، پایان کرونا نیست، اضافه کرد: باید تا ریشه کنی این بیماریِ قرن، نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی پایبند باشیم و رسیدن به این هدف، نیازمند مشارکت جدی تمام مردم جامعه است.
این مسئول اضافه کرد: پیش از این ۲۰۰ نفر از پاکبانان شهرستان پاکدشت نیز واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.
شهرستان پاکدشت از ۱۸ فروردین ماه وارد وضعیت قرمز کرونایی شده که همزمان با خیز چهارم کرونا در کشور این شهرستان نیز با افزایش شیوع و آمار مبتلایان هم اکنون  در شرایط قرمز کرونایی به سر می‌برد.
پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتر جنوب‌شرق تهران واقع شده است.
بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداش تا کنون ۷۹۸ هزار و ۴۶۵ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۲۰۴ هزار و ۱۲۶ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به یک میلیون و دو هزار و ۵۹۱ دُز رسید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha