صلاحیت ۸۲.۵ درصد داوطلبان انتخابات شوراهای شهر در ملایر تایید شد

همدان- ایرنا- معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر گفت: صلاحیت ۸۲.۵ درصد نامزدهای انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر در این شهرستان تایید شده است.

«قدرت الله ولدی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در این دوره از انتخابات شوراهای شهر، ۱۹۵ داوطلب در ۶ شهر ملایر، ازندریان، سامن، جوکار، زنگنه و اسلامشهر آق‌گل ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۱۶۰ داوطلب تایید صلاحیت شدند.

وی افزود: از این تعداد طبق اعلام رسمی هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی ۲۹ داوطلب رد صلاحیت و ۶ داوطلب نیز اعلام انصراف کردند.

فرماندار ویژه ملایر بیان کرد: بر اساس جدول زمان‌بندی انتخابات شورای شهر و طبق اعلام رسمی هیات نظارت بر شوراها در استان، نتیجه احراز صلاحیت داوطلبان از روز گذشته /هشتم اردیبهشت/ از طریق فرمانداری ملایر به آنها ابلاغ شده است.

وی گفت: در این راستا داوطلبان رد صلاحیت شده از ۹ تا ۱۲ اردیبهشت به مدت چهار روز فرصت دارند اعتراض خود را نسبت به رای ابلاغی در هیات نظارت استان ثبت کنند.

فرماندار ملایر گفت: هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان همدان در بازه زمانی ۱۰ روزه به شکایت داوطلبان رسیدگی و نتیجه بررسی مجدد خود را ۲۲ اردیبهشت به ستاد انتخابات استان اعلام و رای نهایی نیز ۲۴ اردیبهشت از طریق فرمانداری به داوطلبان ابلاغ خواهد شد.

ولدی با بیان اینکه ملایر آماده برگزاری انتخاباتی پرشور با مشارکت حداکثری مردم است، اظهار داشت: در سایه همدلی، همکاری و هماهنگی در چارچوب قانون، انتخابات خوب و سالمی را در این شهرستان برگزار می‌کنیم.

به گزارش ایرنا، ثبت‌نام داوطلبان ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهرها از ۲۰ اسفند سال گذشته آغاز و ساعت ۲۴ روز ۲۶ اسفندماه به پایان رسید که ۱۹۵ داوطلب در ۶ شهر ملایر، ازندریان، سامن، زنگنه، جوکار و اسلامشهر آق‌گل در این دوره از انتخابات ثبت‌نام کردند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس یازدهم شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری، بیست و هشتم خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =