۳ مورد حکم تغییر کاربری اراضی کشاورزی در میاندوآب اجرا شد

مهاباد- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب‌ گفت: سه مورد حکم قلع و قمع تغییر اراض کشاورزی و دیوارکشی غیرمجاز در این شهرستان به اجرا گذاشته شد.

علی دیانتی روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یکی از این حکم‌ها صبح امروز در خصوص دیوارکشی غیرمجاز پیرامون یک قطعه باغ در اراضی کشاورزی "کوی رابری" (خیابان امام رضا) شهر میاندوآب در راستای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی و با دستور قضایی اجرا شد.

وی با بیان اینکه این حکم با حضور نماینده دادستانی، مدیریت جهاد کشاورزی، ماموران انتظامی و اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اجرا شد، افزود: همچنین در روزهای گذشته نیز ۲ مورد حکم دیگر در رابطه با دیوار کشی و تجزیه و تفکیک زمین زراعی در اراضی "کوی رابری" و "بشیرخان کندی" اجرا شد.

مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب گفت: حفظ حیات نسل کنونی و آیندگان مستلزم حفظ امنیت غذایی است و تامین این امنیت در گرو صیانت از اراضی کشاورزی و منابع طبیعی است.

دیانتی از کلیه کشاورزان و بهره‌برداران بخش کشاورزی درخواست کرد که از هرگونه تغییر کاربری در اراضی زراعی و باغات از جمله احداث بنا، دیوارکشی، فنس‌کشی، تفکیک و قطعه بندی، بدون اخذ مجوز از جهاد کشاورزی خوداری کنند.

وی اضافه کرد: با متخلفان مطابق ماده سه و تبصره‌های ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی برخورد خواهد شد.

میاندوآب دارای ۸۲ هزار هکتار اراضی کشاورزی شامل ۵۲ هزار هکتار اراضی آبی و ۳۰ هزار هکتار اراضی دیم است که سالانه بیش از ۵۰ نوع محصول زراعی و باغی به میزان ۹۵۰ هزار تُن از این اراضی تولید می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha