۹ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۵۲
کد خبرنگار: 3113
کد خبر: 84313182
۰ نفر

برچسب‌ها

هدف گرفتن یک کاروان شبه نظامیان «قسد» در شرق سوریه

تهران-ایرنا- یک گروه ناشناس محلی در شرق سوریه کاروان شبه نظامیان «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) را هدف قرار داد که در پی آن سه نفر کشته و یکی از فرماندهان این گروه شبه نظامی وابسته به آمریکا نیز زخمی شد.

به گزارش امروز (پنجشنبه) ایرنا به نقل از روسیا الیوم، در بیانیه منتشر شده در فیسبوک، گروهی ناشناس موسوم به «مقاومت مردمی منطقه شرق فرات» مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است.

در این بیانیه آمده که کاروان نظامی قسد در «کمین» گروه ناشناس مزبور در روستای الحصان واقع در شمال غربی دیرالزور قرار گرفت.

در این عملیات، «خلیل الوحش» معاون فرمانده شورای نظامی دیرالزور تحت حمایت قسد زخمی و سه نفر دیگر از اعضای این شورا کشته شدند.

در ادامه بیانیه تأکید شده که همزمان، یک کاروان نظامی دیگر متشکل از ۷۰ عضو قسد و نیروهای آمریکایی برای انتقال زخمی های این حادثه به بیمارستان به محل عملیات کمین رفت.

در بیانیه عنوان شده که این عملیات برای حمایت از اهالی منطقه الجزیره سوریه و نیروهای «دفاع ملی» در القامشلی صورت گرفت.

نیروهای اشغالگر آمریکایی با همکاری شبه نظامیان کرد سوریه موسوم به "قسد" بیشتر میدان‌های نفتی در منطقه جزیره سوریه را برای سرقت آن در کنترل دارند و در ماه‌های اخیر هزاران کامیون حامل سلاح، تجهیزات نظامی و لجستیکی وارد مناطق نفتی سوریه شده‌است.

نظامیان وابسته به ائتلاف بین‌المللی به سرکردگی آمریکا در ادامه سرقت نفت سوریه و محاصره مردم این کشور، در حال تقویت نیروهای خود در شرق سوریه هستند.

منابع خبری ۱۲ مردادماه به نقل از «مظلوم عبدی» فرمانده شبه‌نظامیان نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) اعلام کردند که این گروه با یک شرکت نفتی آمریکایی قرارداد نفتی بسته است.

وزارت امور خارجه سوریه نیز ۱۲ مردادماه توافق امضا شده میان نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) با یک شرکت نفتی آمریکایی را سرقت نفت سوریه خواند و تاکید کرد که این توافق باطل و غیرقانونی است.

نیروهای دموکراتیک سوریه شبه‌نظامیان کرد وابسته به نظامیان آمریکایی هستند که در شرق و شمال شرق سوریه حضور دارند.

دولت سوریه بارها تأکید کرده که این شبه‌نظامیان و آمریکایی‌ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند و به حضور غیر قانونی آنان پایان خواهد داد.

با شکست گروه تروریستی داعش به عنوان بازوی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال ۱۳۹۶، نیروهای آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه و ادامه کشتار مردم این کشور کردند.   

طی سال‌های اخیر آمریکا در منطقه غرب آسیا به ویژه در سوریه بلای جان مردم و سارق منابع نفتی آن‌ها شده است، اقدامی که پیش از این گروهک تروریستی داعش انجام داده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =