استاندار کرمان: شائبه برخورد سیاسی در انتخابات شورا نباید به وجود آید

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان گفت: نباید در برخی شهرستان ها و شهرها در زمینه تائید صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا شائبه برخورد سیاسی و سلیقه ای وجود داشته باشد و انتظار می رود در همه جوانب عادلانه برخورد شود.

به گزارش ایرنا زینی وند روز پنجشنبه در ستاد انتخابات استان کرمان از روند صلاحیت‌ها از فرآیند انجام شده و تعامل ایجاد شده قدردانی کرد و افزود: هیات نظارت به این موضوع توجه داشته باشد که استعلام پنجم ملاک عمل نیست و قانون ، استعلام از چهار مرجع را عنوان کرده است.

وی بیان اینکه برگزاری انتخابات الکترونیک ربطی به اینترنت ندارد زیرا در بستر اپراتورهای داخلی انجام می شود تصریح کرد:تمام شعبه‌های اخذ رای باید پوشش ارتباطی تلفن همراه را داشته باشند.

استاندار کرمان با قدردانی از تعاملی که بین ستاد انتخابات و هیات نظارت استان کرمان وجود دارد گفت: شائبه این موضوع برای برخی وجود دارد که در تایید صلاحیت‌ها کاندیداها برخورد سلیقه‌ای و جناحی شده که امیدوارم در بازبینی ها عادلانه رفتار و براساس مستندات قانونی عمل شود .

استاندار کرمان با بیان اینکه گرایش سیاسی در کشور ما یک واقعیت است و سبب شور و مشارکت انتخاباتی می شود تصریح کرد: اما آنجایی که در مواجهه با سوابق یکسان، برخورد مساوی نمی شود و یا در رقابت لیستی که باعث مشارکت می شود وقتی کاندیدایی نماند، این شائبه تقویت می شود.

زینی وند خاطرنشان کرد: کاندیدهای که رد صلاحیت شدند می توانند از این فرصت چهار روزه برای اعتراض استفاده کنند و مستندات قانونی ارائه دهند تا شاهد حضور همه سلایق و افراد توانمند در انتخابات باشیم.

وی با بیان اینکه در حوزه انتخابات استان کمیته فناوری و ارتباطات باید فعال تر عمل کند بیان داشت: اصلا پذیرفته نیست بیش از ۲۰۰شعبه سیر اخذ رأی آفلاین باشد و این تعداد زیاد است و به اعتقاد من حتی یک شعبه هم نباید وجود داشته باشد مگر در شرایط اضطراری باشد.

استاندار کرمان با بیان اینکه برگزاری انتخابات الکترونیک ربطی به اینترنت ندارد زیرا در بستر اپراتورهای داخلی انجام می شود تصریح کرد: تمام شعبه‌های اخذ رای باید پوشش ارتباطی تلفن همراه را داشته باشند و مبداء و مقصد شروع رای گیری باید رصد شود و ابتدای شعبه و انتهای خط باید آنلاین باشند

زینی وند با تاکید بر اینکه تمام پیش بینی های در حوزه قطع فیبر نوری و برق در زمان انتخابات باید اندیشیده شود و هیچ قطعی نباید صورت بگیرد تصریح کرد: همه دستگاه‌های اجرایی و امکانات دولتی  و نظام دراختیار انتخابات است و نیاز به دستور و آئین نامه ندارد و هر کس در برگزاری انتخابات کوتاهی کند به دستگاه قضایی معرفی می شود.

وی با اشاره به موضوع پشتیبانی انتخابات گفت: چارجوبی برای هزینه های انتخابات باید تعریف و عدالت در پرداخت های فرمانداری ها برقرار شود.

استاندار کرمان با بیان اینکه اعضای ستاد انتخابات باید در زمینه تخلیه تلفنی مراقب باشد خاطرنشان کرد: گزارش برای ما نیاید که فلان مدیر و فرماندار ما تخلیه اطلاعاتی شدند و باید به این مسائل در انتخابات توجه شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =