پوشش شبکه‌های دیجیتال در خراسان جنوبی به ۹۶.۷ درصد رسید

بیرجند - ایرنا - مدیرکل صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی گفت: پوشش شبکه‌های دیجیتال در این استان به ۹۶.۷ درصد افزایش یافت و در سه سال گذشته جهش بسیار خوبی در زمینه راه‌اندازی شبکه‌های دیجیتال محقق شد.

به گزارش ایرنا از صدا و سیمای خراسان جنوبی، علیرضا آینه‌دار روز پنجشنبه اظهار داشت: سال ۹۰ تا ۹۶، فعالیت‌های خوبی در زمینه پوشش شبکه‌های دیجیتال انجام شد و با راه‌اندازی ۲۰ ایستگاه دیجیتال که بیشتر آنها در مناطق شهری بود، ۸۲ درصد جمعیت استان زیر پوشش شبکه‌های دیجیتال قرار گرفت.

وی افزود: به دلیل اینکه این مناطق دارای تراکم جمعیت بالایی است، درصد زیر پوشش هم بالاتر بوده است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی گفت: از سال ۹۷ تا پایان سال ۹۹ تعداد ایستگاه‌های دیجیتال استان از ۲۰ ایستگاه به ۱۶۲ ایستگاه دیجیتال افزایش یافت که جهش بسیار خوبی در زمینه راه‌اندازی شبکه‌های دیجیتال بوده و تعداد ایستگاه‌ها در این مدت چند برابر شده است.

وی اظهار داشت: میانگین کشوری پوشش شبکه‌های دیجیتال ۹۶ درصد است و خوشبختانه خراسان جنوبی در ردیف استان‌های بالای جدول بهره‌مندی از نظر پوشش شبکه‌های دیجیتال قرار دارد.

آینه‌دار بهره‌مندی کامل مردم از شبکه‌های دیجیتال را از دغدغه‌های این سازمان عنوان کرد و گفت: اکنون در تلاش هستیم روستاهای کمتر از ۲۰۰ نفر جمعیت زیر پوشش شبکه‌های دیجیتال قرار گیرند.

وی با بیان اینکه راه‌اندازی ایستگاه‌های دیجیتال با هزینه‌های هنگفتی انجام می‌شود افزود: اولین شاخص برای راه‌اندازی ایستگاه‌های دیجیتال جمعیت ساکن در منطقه است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی گفت: برای مناطق دارای جمعیت کمتر در سال ۱۴۰۰ نیز تمهیداتی اندیشیده شده تا ایستگاه‌هایی با قدرت ضعیف‌تر راه‌اندازی شود و مردم در این مناطق نیز از شبکه‌های دیجیتال بهره‌مند شوند.

وی افزود: مردم خراسان جنوبی قطعی شبکه‌های دیجتال را می‌توانند با شماره‌های ۳۲۱۶۲۸۱۹ و ۳۲۱۶۲۸۲۱ به معاونت فنی مرکز اطلاع دهند.

آینه‌دار درخصوص دریافت شبکه‌های اچ دی نیز عنوان کرد: مردم مرکز استان با دریافت دستگاه‌های دریافت‌کننده اچ دی از بازار می‌توانند از این امکان نیز بهره‌مند شوند.

وی گفت: در حوزه‌های مختلف صدا، سیما و خبر سعی کردیم در پخش برنامه‌ها تمامی شهرستان‌ها، بخش‌ها و روستاها در آنتن صدا و سیما قرار گیرند و در این زمینه تلاش خبرنگاران، گزارشگران افتخاری، فرمانداران و مسئولان اجرایی شهرستان‌ها نیز در تهیه برنامه‌ها در مناطق مختلف تاثیرگذار است.

وی با اشاره به اینکه درخصوص انتخابات نیز برنامه‌های انتخاباتی در دستور کار قرار گرفته و کارشناسان سیاسی در برنامه‌های مختلف رادیو و تلویزیونی دعوت می‌شوند افزود: برنامه‌های ویژه این رویداد مهم سیاسی در کشور از ۱۵ اردیبهشت پخش می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha