بیمارستان دوم تامین اجتماعی شیراز، یکهزار میلیارد ریال بودجه گرفت

شیراز-ایرنا- رییس مجمع نمایندگان فارس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای جامعه کارگری گفت: در این راستا برای بیمارستان دوم تامین اجتماعی شیراز، یکهزار میلیارد ریال تامین بودجه شده است.

 دفتر نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی شنبه در مطلب ارسالی خود نوشت: ابراهیم عزیزی با برخی از مسوولان تشکل های کارگری استان دیدار کرد و پای درد دل های جامعه کارگری نشست. 

رییس مجمع نمایندگان فارس در این دیدار که به مناسبت هفته کار و کارگر برگزار شد، با قدردانی از زحمات خالصانه کارگران اظهار داشت: بخش اعظم مشکلات کارگران مربوط به قوانین ناکارآمد است که تابع سلایق شده، از این رو، اصلاح قوانین این حوزه یک ضرورت است.

او افزود: سیاسی شدن قانون کار موجب شده که جامعه کار و کارگری یک چهارچوب مشخص نداشته باشد و هر دولتی متناسب با سلایق خود و بدون توجه به مشکلات ریشه ای با این جامعه برخورد کند.

عزیزی خاطرنشان کرد: پیشنهاد مشخص ما این است که با همراهی سایر تشکل ها یک طرح جامع و شامل برای جامعه کارگری توسط خود اعضا ارائه شده تا در مجلس مطرح و تبدیل به قانون شود چراکه بسیاری از مشکلات از این مسیر قابل حل است.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس گفت: سایر مشکلات نیز با عارضه یابی و نظارت و پیگیری دستگاههای مسوول حل خواهد شد.

عزیزی با بیان اینکه برخی از مشکلات نیز با ارائه اطلاعات صحیح از سوی جامعه کارگری قابل حل و فصل است، افزود: ما باید بدانیم که مشکلات کجاست و پس از آن به رفع آن بپردازیم.

عزیزی همچنین گفت: افزایش واحدهای درمانگاهی و شعب تامین اجتماعی از دیگر اقدامات خوب در این عرصه بوده است.

او افزود: تلاش ما این است که با ایجاد واحدهای بزرگ و محرک استان را به سمت صنعتی شدن ببریم که در نهایت به ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی خواهد انجامید چراکه در حال حاضر ما صنعت در خور توجهی در استان نداریم که بتوانیم برای جامعه کارگری آن نیز برنامه مدون داشته باشیم.

نماینده شیراز و زرقان از پیگیری طرح هایی چون راههای ریلی، ایجاد قطب خودروی برقی کشور در فارس، ایجاد واحد تیتانیوم و ... نیز اشاره کرد و گفت: فاز یک و دو خط ریلی شیراز ،گلگهر به مناقصه رفته و تلاش برای ایجاد کارخانه خودروی برقی نیز با جدیت دنبال می شود.

عزیزی از ایجاد یک خط پروپیلن در فارس نیز خبر داد و گفت: دو خط قرار است در کشور راه اندازی شود که یک خط آن با پیگیری مجمع نمایندگان فارس و مصوبه دولت، در استان ایجاد خواهد شد که اشتغال قابل توجهی در استان ایجاد خواهد کرد.

 در ابتدای این دیدار اعضای حاضر در جلسه به بیان مسایل و مشکلات جامعه کارگری پرداختند.

لزوم بیمه کارگران ساختمانی، کم کردن فاصله حقوقی کارگران با تورم واقعی کشور، توجه به کارگران بیکار در شیوع کرونا، سلب شدن اختیار از کارگران ساختمانی و فصلی و رکود تولید به دلیل ورود کالاهای قاچاق از جمله مسایل مطرح شده از سوی حاضران در این نشست بود.  

شبهه در کارآمدی کارگزاری های تامین اجتماعی، عدم امنیت شغلی کارگران، اعتراض به حمایت مالی سازمان تامین اجتماعی از فدراسیون فوتبال در حالی که کارگران با مشکلات جدی اقتصادی مواجه هستند از دیگر مسائل مطرح شده بود.

اول مه همزمان با ۱۱ اردیبهشت‌ماه روز جهانی کارگر نام دارد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =