جزییات فرار خرس قهوه‌ای باغ وحش هویزه

اهواز - ایرنا - مدیر انجمن حامیان محیط زیست هویزه گفت: یک قلاده خرس قهوه‌ای که از باغ وحش هویزه گریخته بود، پس از یک ساعت به این باغ وحش بازگردانده شد.

ویدیوی فرار خرس قهوه‌ای باغ وحش هویزه و دویدنش در خارج از محوطه باغ وحش، چهارشنبه شب در فضای مجاز منتشر شد.

سامی جرفی مدیر انجمن حامیان محیط زیست هویزه روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: این اتفاق سه شنبه شب در باغ وحش هویزه، در زمانی رخ داد که کارگران می‌خواستند خرس را به وسیله قفس جابجایی منتقل کنند.

وی افزود: این خرس قهوه‌ای ماده، گونه بومی خوزستان است و تنها خرس قهوه‌ای باغ وحش هویزه به شمار می‌رود، کارگران در حال ساخت اتاق جدید برای این خرس هستند که در حین انتقال از قفس جابجایی فرار می‌کند و از روی دیوار به خارج از باغ وحش می‌پرد.

جرفی اضافه کرد: این خرس در محوطه روبروی پارک تا فاصله یکصد متری می‌رود اما به دلیل اینکه اهلی شده، خودش بازمی‌گردد و این جریان حدود نیم ساعت بیشتر طول نمی‌کشد.

بر اساس این گزارش، با وجود پیگیری خبرنگار ایرنا، هیچکدام از مسئولان اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان و هویزه حاضر به پاسخگویی در این زمینه نشدند.

با غ شهر هویزه در جنوب غرب خوزستان، یکی از ۲ باغ وحش خوزستان و بزرگترین آنها به شمار می‌آید که حدود هشت هکتار وسعت دارد. در حال حاضر شیر، خرس، شتر، گرگ، کفتار، میمون و تعداد زیادی پرنده در این باغ وحش نگهداری می‌شود.

این باغ وحش در سال‌های اخیر به ویژه در فصل تابستان، با انتقاد فعالان حقوق حیوانات مواجه بوده و خواستار تعطیلی آن شده بودند. به اعتقاد آنها این حیوانات در شرایط نامناسب و در گرمای طاقت فرسای تابستان نباید نگهداری شوند.

مولا معاون حفاظت محیط زیست خوزستان پیش از این گفته بود: وضعیت باغ وحش خوب است و آب و غذای حیوانات نیز مرتب است، اما محل نگهداری حیوانات باید بهسازی شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =