ارتباط معقول با بزرگان عشایر در مدیریت مشکلات مردمی موثر است

کرمانشاه-ایرنا-رییس‌کل دادگستری استان کرمانشاه گفت: ارتباط معقول و متعارف با بزرگان ایلات و عشایر و استفاده از ظرفیت اعضای شورای روستا می‌تواند مجموعه دستگاه قضایی را در مدیریت مشکلات کمک کند.

به گزارش ایرنا؛ «پرویز توسلی‌زاده» روز پنجشنبه به صورت سرزده از حوزه قضائی و فرمانده انتظامی بخش ماهیدشت بازدید کرد و بر ارتباط خوب و موثر با مردم و حل مشکلات آنها تأکید کرد.

وی با حضور در دادگاه عمومی بخش ماهیدشت به بررسی مشکلات پرسنل این مجموعه در بخش نیروی انسانی، مشکلات معیشتی و سایر موارد پرداخت و تأکید کرد: یکی از راه‌های اطلاع از مشکلات مردم و کمک به رفع آنها، استفاده از ظرفیت ریش‌سفیدان و نیز اعضای شورای روستا و نیز دهیاری ها است که با مردم در ارتباط هستند.

رییس کل دادگستری استان کرمانشاه با توصیه به رییس دادگاه و فرمانده انتظامی بخش ماهیدشت، مبنی براینکه باید سه اصل را در دستور کار خود قرار دهند، افزود: شناسایی منشأ اختلافات و تلاش برای سازش در کوتاهترین زمان ممکن در صورت بروز اختلاف با استفاده از ظرفیت های گفته شده، مدیریت اختلافات و در نهایت برخورد با جرایم مهمه از جمله این سه اصل است که توجه و عمل به آن می تواند در رسیدن به نتایج قابل توجه کمک کند.

توسلی زاده یادآور شد، آنچه امروز در این حوزه قضائی مشاهده شد ارتباط خوب با مردم، پیشگیری از وقوع جرم، کنترل ورودی ها و نیز استفاده از ظرفیت های سازشی برای کمک به مصالحه بین مردم است که همه این موارد می توانند به عنوان الگوهایی مد نظر قرار گیرند.

در این دیدار رییس کل دادگستری استان با مراجعان به دادگاه و نیز حوزه انتظامی به صورت رودررو گفت و گو کرد و شخصا به مشکلات برخی از مراجعان رسیدگی و دستور لازم را صادر کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =