استاندار خراسان رضوی: تاکید بر همفکری نشانگر اهمیت شورا در اسلام است

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی با صدور پیامی اعلام کرد: تاکید بر شور و همفکری و واگذاری امور به مردم، نشان دهنده اهمیت موضوع شورا در دین مبین اسلام و اهتمام جمهوری اسلامی ایران به این امر موکد است.

به گزارش روز پنجشنبه استانداری خراسان رضوی محمدصادق معتمدیان در این پیام که به مناسبت فرا رسیدن ۹ اردیبهشت روز شوراها صادر کرد با تبریک این روز افزود: موضوع شورا در سال‌های پس از انقلاب اسلامی به نحو شایسته‌ای پیگیری و بر آن ممارست گردیده تا با تفکر مشورت و حق تعیین سرنوشت و تکیه بر اصل وظیفه شناسی و دانش محوری، همواره نظاره‌گر کشور در مسیر  پیشرفت، آبادانی و سربلندی باشیم.

وی ادامه داد: ۹ اردیبهشت روز شوراهای اسلامی، نهاد مقدسی است که در راستای عمل به آیه «و امرهم شورا بینهم» و اجرای اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی بنا نهاده شده است تا با مشارکت و حضور گسترده ملت ایران، نیل به اهداف عالیه نظام میسر شود.

او اضافه کرد: اینجانب ضمن گرامیداشت ۹ اردیبهشت روز شوراها، آرزوی موفقیت در امور و سربلندی در اجرای وظایف محوله برای یکایک خدمتگزاران صدیق عضو شورای اسلامی شهرها و روستاهای استان را دارم و از خداوند متعال برای این بزرگواران عزت و توفیق خدمت خالصانه در ادامه راه مسالت می‌نمایم.

همچنین فرماندار مشهد نیز  در پیامی که به مناسبت روز شوراها صادر کرد نوشت: شوراها زبان گویای مردم در برابر مسوولان و نهادهای مختلف محسوب می شوند و اعضای شورا به عنوان وکلای مردم پیگیر مسائل و مشکلات موکلین خود هستند.

به گزارش فرمانداری مشهد، محمد رضا هاشمی روز پنجشنبه در این پیام افزود: یقین دارم خدمت بی منت به مردم شریف در لباس عضویت در شوراها، توفیقی بزرگ است که باید اعضای این نهاد از لحظه لحظه آن در راستای عمل به وظایف قانونی خود استفاده کنند.
وی ادامه داد: فرا رسیدن نهم اردیبهشت ماه سالگرد تاسیس نهاد مردمی شورا، یادآور تحقق امر مشارکت حداکثری مردم در تعیین سرنوشت خود و جامعه است.
فرماندار مشهد اضافه کرد: شکل گیری نهاد شورا ریشه در آموزه های دینی ما و برگرفته از تعالیم الهی و توصیه موکد دین اسلام در جهت همفکری و مشورت در امور است و در واقع فرایند واگذاری امور به مردم و نقش آفرینی شهروندان در تعیین سرنوشت خویش است.
هاشمی افزود: این روز بزرگ را به اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان مشهد که برای آبادانی، رشد و توسعه  قدم برمی دارند تبریک و تهنیت عرض می کنم.

در تقویم رسمی کشور ما ایران روز نهم اردیبهشت به عنوان روز شوراها نام گذاری شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =