خلاء قانونی برای جمع‌آوری معتادان متجاهر وجود ندارد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: خلاء قانونی برای برخورد با خرده‌فروشان موادمخدر و جمع‌آوری معتادان متجاهر به صورت متمرکز وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، کرم یاری روز پنجشنبه در اولین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان افزود: با توجه به مشکلات و نواقصی که در بحث بازتوانی معتادان متجاهر وجود دارد و دقت بر اینکه اعتیاد به عنوان یک آسیب اجتماعی پررنگ و پرخطر در همه جوامع توسعه یافته و چه جوامع در حال توسعه هنوز قربانی می‌گیرد.

وی ادامه داد: به همین منظور لازم است که در شیوه‌های درمانی بازنگری اساسی صورت گیرد.

مدیرکل بهزیستی همچنین ضمن تبریک بمناسبت روز روانشناس و مشاوره گفت: بهزیستی به عنوان متولی سلامت اجتماعی در جامعه با ایجاد مراکز مشاوره و پایگاههای سلامت و همچنین مرکز مشاوره تلفنی خط ۱۴۸۰ خدمات روانشناسی را در سطح حرفه ای به جامعه هدف و مردم ارائه می دهد.

وی خاطرنشان کرد:  امروز با توجه به اینکه در سطح بین المللی روز روانشناس نام گرفته از این فرصت را مغتنم دانسته و از تلاش و مساعی همکاران روانشناس که در همه عرصه ها صادقانه پای کار بوده اند تقدیر و تشکر می‌شود.

در این جلسه بر ضرورت بررسی طرح جامع ساماندهی محله اسد آبادی و همچنین بررسی مسائل و مشکلات پیش روی طرح جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح استان تاکید شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha