وزیر ورزش: بار سنگین مدال‌آوری بر دوش کُشتی است

ایرنا - تهران - وزیر ورزش و جوانان گفت: بهره‌برداری از خانه کشتی شهید «مصطفی صدرزاده» کمک بسیاری به این رشته المپیکی می‌کند، چرا که بار سنگین مدال‌آوری در میادین بین‌المللی بر دوش کُشتی است.

به گزارش ایرنا، «مسعود سلطانی‌فر» روز پنجشنبه در مراسم افتتاح خانه کشتی شهید «مصطفی صدرزاده» افزود: بازسازی و افتتاح این فضای ورزشی ۲۵ میلیارد تومان هزینه به همراه داشت اما بهره‌برداری از آن کمک شایانی به ورزش کشتی می‌کند چرا که این رشته باید بار سنگین مدال‌آوری در میادین بین‌المللی را به دوش بکشد.

وی ادامه داد: در سال ۹۲ و در ابتدای کار دولت یازدهم، سرانه اماکن‌ ورزشی متعلق به وزارت ورزش و جوانان حدود ۴۵ سانتی‌متر بود اما امروز با افتخار می‌گویم با افتتاح بیش از پنج هزار پروژه بزرگ، این سرانه به حدود یک متر رسیده است.  در راستای گسترش عدالت و استفاده‌ از ظرفیت سراسر کشور، سیاست ساخت چمن‌های مصنوعی را در پیش گرفتیم و در این مدت از ۲۰۰ زمین به ۲۰۰۰ زمین رسیدیم که فضای مناسبی برای ورزش جوانان این مملکت است.

وزیر ورزش و جوانان گفت: در سال ۹۲ در سراسر کشور ۷۰۰ خانه ورزش روستایی وجود داشت اما امروز این تعداد به ۲۰۰۰ خانه ورزش روستایی رسیده است.  

سلطانی‌فر به اعزام برون مرزی تیم‌ها و ورزشکاران هم اشاره کرد و گفت: با توجه به افزایش قیمت ارز برای اعزام‌های برون‌مرزی تیم‌ها مشکل داریم و فدراسیون‌ها به حمایت مالی بیشتری احتیاج دارند.

وی با اشاره به تلاش های صورت گرفته در حوزه قهرمانی و نتایجی که کشتی‌گیران در رویدادهای اخیر به ویژه در مسابقات کسب سهمیه المپیک به دست آورده اند، گفت: مجموعه اقدامات صورت گرفته موجب شد تا کشتی بتواند همچون گذشته بر سکوی نخست جهان قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه در تاریخ ورزش کشور چه در مسابقات المپیک و چه در مسابقات جهانی، پرافتخارترین ورزشکاران در رشته کشتی بودند، گفت:این روند تا بازی های ۲۰۲۱ ادامه خواهد داشت و کشتی گیران در تلاش هستند که موجبات عزت کشور ایران را در توکیو فراهم کنند.  کشتی ظرفیت بالایی دارد و مردم انتظار دارند که کشتی گیران در هر آوردگاه بهترین نتیجه را کسب کنند و من امیدوارم ورزشکاران کشورمان در تمامی رشته ها به ویژه در کشتی سرافراز، سربلند و موفق باشند.

وزیر ورزش در بخش دیگری از سخنانش به گوشه‌ای از افتخارات ملی پوشان کشورمان در کشتی پرداخت و بیان کرد :حمید سوریان با کسب هفت مدال طلای المپیک و جهانی پرافتخارترین کشتی گیر ما است که باید به چنین جوانانی که برای کشور در میادین ورزشی عزت و سربلندی کسب می کنند، افتخار کرد.

سلطانی‌فر در ادامه تعامل نمایندگان مجلس شورای اسلامی با وزارت ورزش وجوانان را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: امسال در فرآیند تصویب بودجه نگاه ویژه تری به ورزش شد و کمک شایانی از سوی دولت و مجلس به ورزش کشور صورت گرفت.

خانه کشتی شهید «مصطفی صدرزاده» امروز (پنجشنبه) طی مراسمی با حضور «محمدباقر قالیباف» رییس مجلس شورای اسلامی و «مسعود سلطانی‌فر» وزیر ورزش و جوانان به بهره‌برداری رسید. فرزندان شهید صدرزاده، «سیدناصر موسوی لارگانی»  عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، «مهدی چمران»، «مهدی علی‌نژاد»  معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، «محمد داورزنی» رییس فدراسیون والیبال، «مصطفی آجورلو، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی،   «امید نوروزی» قهرمان جهان و المپیک، «علی‌اکبر حیدری»، «رحیم علی‌آبادی» و جمعی دیگر از قهرمانان و پیشکسوتان در این مراسم حضور داشتند.

خانه کشتی شهید «مصطفی صدرزاده» طی ۷ ماه کاری و با هزینه بیش از ۲۵ میلیارد تومان آماده بهره‌برداری شد. این مجموعه متشکل از ۸ تشک یک تکه با استانداردهای بالای جهانی، استخر،  سونا، اتاق استراحت ورزشکاران و اسکان با تخت‌های استاندارد، فیزیوتراپی، اتاق ماساژ، کراسفیت، بدنسازی، سیستم‌های حرفه‌ای صوت و تصویر و سیستم نور پیشرفته و سیستم‌های تهویه هوا  است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =