۱۰۰ سالمند سردشتی علیه ویروس کرونا واکسینه شدند

مهاباد- ایرنا- ۱۰۰ سالمند سردشتی همزمان با شروع واکسیناسیون گروه سنی بالای ۸۰ سال با مراجعه به بیمارستان این شهرستان علیه ویروس کرونا واکسینه شدند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان سردشت روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تزریق واکسن "استرازانکا" به سالمندان بالای ۸۰ سال در محل پایگاه واکسیناسیون بیمارستان امام خمینی (ره) سردشت شروع و تا پایان تزریق کل افراد واجد شرایط ادامه دارد.

روژان قادری ادامه داد: امروز ۱۰۰ نفر از سالمندان بالای ۹۰ سال که در اولویت قرار دارند، توسط مراقبین سلامت مراکز بهداشت سردشت بصورت تلفنی جهت تزریق واکسن فراخوان شده‌اند.

وی با بیان اینکه اینکه بیش از هزار و ۸۰۰ سالمند بالای ۸۰ سال در سردشت واجد شرایط دریافت واکسن هستند، بیان کرد: از رسانه‌ها انتظار داریم در آگاهی بخشی به مردم و به ویژه گروه سنی بالای ۸۰ سال به ما کمک کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان سردشت تاکید کرد: تزریق واکسن پس از  ارائه کارت شناسایی معتبر و احراز هویت صورت می‌گیرد.

قادری با بیان اینکه با مشارکت مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی و احترام به محدودیت های کرونایی، وضعیت رنگ شهرستان از قرمز به نارنجی تغییر پیدا کرده است افزود: اما تا رسیدین به شرایط ایده آل، فاصله زیادی است و باید دستورالعمل های بهداشتی از سوی شهروندان جدی گرفته شود.

در آذربایجان‌غربی طی سه روز گذشته شهرستان‌های سردشت، شاهین‌دژ و پلدشت به رنگ نارنجی تغییر وضعیت داده است.

شهرستان مرزی سردشت بیش از ۱۲۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =