مدیر آموزش و پرورش بروجرد: شورای دانش‌آموزی نهادی صنفی و مشورتی است

بروجرد - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش بروجرد گفت: شورای دانش آموزی نهادی درون مدرسه ای، صنفی و مشورتی است که به عنوان پلی میان دانش آموزان، اولیا و عوامل مدرسه محسوب می‌شود و نقش مهمی در شناسایی استعدادهای دانش آموزان و مشارکت در امور مدرسه دارد.

 به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره آموزش و پرورش بروجرد محمد مهرافزون در آیین افتتاح دفتر شورای دانش‌آموزی لرستان در بروجرد افزود: دفتر سازمان دانش آموزی در بروجرد اولین دفتری است که در استان لرستان و در بین شهرستانها و مناطق کشور افتتاح می‌شود.

وی بیان کرد: سازمان دانش آموزی با رویکرد اساسی دانش آموز باوری، دانش آموز یاوری، و مدرسه محوری بسترهای لازم برای توسعه و تقویت نقش‌پذیری اجتماعی و ارتقای جامعه‌پذیری دانش آموزان فراهم‌ می آورد و ضمن تقویت تربیت تمام دانش آموزان، هویت اسلامی ایرانی انقلابی آنان را نیز ارتقاء می دهد.

مهر افزون با اشاره به اینکه هویت تشکیلاتی این سازمان بر گرفته از نگاه ارزنده رهبر معظم انقلاب که هویت ما هویت ایرانی - اسلامی است، اضافه کرد: این نگاه ارزشمند بر اعمال و رفتار اعضای تشکیلات سازمان دانش آموزی جمهوری اسلامی ایران حاکم است و با توجه به شعار شورای دانش آموزی که همفکری، همدلی و همکاری است باید دانست که ضرورت و اهمیت شورای دانش آموزی هم فکری و همکاری فعال و مشارکت و مسئولیت پذیری دانش آموزان در فعالیت اجتماعی، فرهنگی، اعتقادی، علمی، پژوهشی و پرورشی مدرسه و ارتباط ابعاد صحیح و منطقی است.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد اظهار داشت: شوراهای دانش آموزی به عنوان چشم بینا و گوش شنوای آموزش و پرورش نقش مهمی در تحقق سند تحول بنیادین دارند.

وی ادامه داد: شوراهای دانش آموزی تمرینی از دموکراسی، حضور در اجتماع و انجام کار جمعی است که بستر را برای ورود دانش آموز به اجتماع فراهم می کند و باید در سازمان دانش آموزی از خرد جمعی توام با همدلی برای پیشبرد و پیشرفت اهداف سازمان استفاده بهینه و کاربردی انجام پذیرد و دست اندرکاران نظام تعلیم و تربیت باید از ظرفیت و قابلیت ها و ایده ها و نکته نظرات سازنده نمایندگان شورای دانش آموزی در راستای اهداف آموزش و پرورش به خوبی استفاده نمایند و به همین خاطر نقش شورای دانش آموزی باید در تمام مدارس پررنگ و کارساز باشد.

مدیرآموزش و پرورش بروجرد یادآور شد: شوراهای دانش آموزی برای دانش آموزان نقش یک کارگاه آموزشی را دارد که در آن دانش آموزان مسئولیت پذیری، هم زیستی مسالمت آمیز، اعتماد به نفس، صبر، فرهنگ نقادی و نقد مودبانه در کنار فعالیت های آموزشی، اجتماعی و سیاسی را تجربه می کنند ودانش آموزان فعال در سازمان تلاش و همت خود را در این زمینه انجام دهند تا به سمت و سوی مقاله نویسی و ارائه ی پروژه های مختلف در جهت پیشرفت علمی و فرهنگی بروند.

مهرافزون گفت: بروجرد شایستگی و استحقاق برگزاری هرگونه جشنواره و مراسمات را در خود دارد زیرا این شهر به شهر فقاهت، ادبیات و فرزانه محور مشهور است و دارای استعدادهای فراوانی در زمینه های مختلف علمی ، پرورشی ، فرهنگی ، قرآنی می باشد ،این شهر مفتخر است که هرساله در مجلس دانش آموزی کشور نماینده دارد و مدارس متعددی در بروجرد دارای شورای دانش آموزی فعال می باشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha