رییس کمیسیون اقتصادی: بازرگانی خلا جدی اقتصاد کرمان است

کرمان - ایرنا - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخشی از خلاهای جدی در اقتصاد استان کرمان در بازرگانی (داخلی و خارجی) است گفت: جهش تولید در بخش کشاورزی منجر به تولید مازاد بر نیاز می شود.

به گزارش ایرنا، محمدرضا پورابراهیمی روز پنجشنبه در نشست کارگروه تحقق شعار سال در اتاق بازرگانی کرمان افزود: بخش کشاورزی اگر صادرات نکند چیزی به جز اتلاف منافع نخواهد داشت.

وی اظهار داشت: کشاورز باید بداند چه میزان تولید کند تا درگیر این وضعیت نشود اما اکنون هر ساله معضل بر زمین ماندن تولیدات در جنوب استان را داریم که اتاق بازرگانی باید به این موارد کمک و مدیریت کرده و به صورت میدانی وارد شود.

نماینده کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اولویت های استانی در پایش فضای کسب و کار مشخص است، گفت: بهترین کمک کارگروه تحقق شعار سال، فعال کردن طرح های نیمه تمام و متوقف شده استان کرمان است.

وی با اشاره به اصلاح قانون اتاق بازرگانی در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: هدف این است جایگاه بخش خصوصی در اقتصاد کشور ارتقا یافته و این بخش اثرگذارتر باشد.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه هم افزایی بین اتاق های بازرگانی کرمان و تهران به غنای بیشتر تصمیمات کمک می کند، افزود: تشکیل کارگروه حمایت از بازرگانی و صادرات استان کرمان ضرورت دارد و در این زمینه ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی جفا به تولید و صادرات کشور بود.

وی افزود: بهای تمام شده هر کیلوگرم مرغ با گزارش رسمی وزارت صمت با قیمت آزاد بیش از ۲۲ هزار تومان نخواهد بود. این چه وضعی است که ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی می دهیم و قیمت بیش از ۲ برابر قیمت آزاد است و سرریز تصمیم اشتباه کشور در ارز ترجیحی به استان ها و شهرستان ها رسیده است.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حبس تملک معادن در استان کرمان وضعیت نگران کننده ای دارد و برخی از خلا آیین نامه ای سواستفاده کرده و وارد مزایده ها شده اند و می خواهیم معدن به دست اهلش سپرده و فعال شود.

وی بیان داشت: باید تضمین لازم از برندگان مزایده اخذ شود تا منجر به عملیات اجرایی معادن شود و در حال حاضر اخباری داریم که اینگونه نیست و درخواست تشکیل جلسه فوری شورای معادن را در این زمینه داریم.

وی با اشاره به تعطیلی اصناف در پیک چهارم کرونا گفت: درخواست این بود برای حمایت از اصناف، اگر قرار است وضعیت تعطیلی استمرار داشته باشد واحدها در ساعات مشخصی فعالیت داشته باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =