معاون وزیر صمت: یکصد هزار شغل در شهرک‌های صنعتی ایجاد می‌شود

تهران - ایرنا - معاون وزیر معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) گفت: با احیای واحدهای راکد و افزایش ظرفیت تولید بنگاه‌های اقتصادی به یکصد هزار شغل در شهرک های صنعتی کشور دست پیدا می‌کنیم.

علی رسولیان روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از ناحیه صنعتی دهک شهرستان ملارد در گفت گو با خبرنگار اظهار داشت: با برنامه ریزی های صورت گرفته برای احیای واحدهای راکد، افزایش ظرفیت تولید بنگاه های اقتصادی، افزایش بهره برداری از طرح های در حال ساخت به زودی واحدهای صنعتی بسیاری فعال می شوند و به این مقدار شغل خواهیم رسید.

وی افزود: ۴۸ هزار و ۱۲۰  واحد صنعتی در کشور واقع شده است که سال گذشته یک هزار واحد  به ظرفیت این شهرک ها و نواحی صنعتی افزوده شد.

 رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ادامه داد: بالغ بر ۹۰ درصد بنگاه های کوچک و متوسط در شهرک ها و نواحی صنعتی واقع شده‌ است.

رسولیان با اشاره به بازدید از شهرک های صنعتی در شهریار و ملارد، خاطرنشان کرد: زیرساخت این شهرک ها آماده شده و در خصوص گاز، برق و آب با دستگاه های مربوطه هماهنگی صورت گرفته است و آمادگی داریم که پساب مورد نیاز این شهرک را نیز تامین کنیم.

این مسئول اضافه کرد: شهرک ملارد دارای ۷۵۰ هکتار زمین است که ظرف ۲ ماه آینده مراحل واگذاری آن به اتمام می رسد و زیرساخت های لازم انجام می شود.

به گزارش ایرنا، شهرک تازه تاسیس شهرستان شهریار با ۴۰۸ هکتارفازعملیاتی، طرح توسعه سه هزارهکتاری و دارای ۵۳۳ قطعه در۷زون بندی (غذای، فلزی، شیمیایی، سلولزی، نساجی، الکترونیک، کانی غیرفلزی) که واگذاری آن از اواخر سال ۹۷ اجرایی شده و۲۸۴ قرارداد در ۱۶۰هکتار انجام شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =