طرح اقدام ملی مسکن برای ۵هزار متقاضی چهارمحال وبختیاری در حال اجرا است

شهرکرد- ایرنا- معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره‌کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری از اتصال پنج هزار و ۴۶ متقاضی به طرح اقدام ملی مسکن در این استان خبر داد و گفت: روند احداث واحد مسکونی برای این تعداد متقاضی در حال انجام است.

ابراهیم علیرضایی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در مجموع ۱۶ هزار و ۵۶۱ نفر در استان در طرح اقدام ملی مسکن ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۹ هزار نفر واجد شرایط شدند.

وی ادامه داد: از این ۹ هزار نفر، پنج هزار و ۳۰۰ نفر تایید نهایی شدند و چهار هزار و ۵۸ نفر نیز وجوه سهمیه خود را واریز کرده‌اند.

علیرضایی با بیان اینکه در منظریه شهرکرد یک هزار و ۲۰۰ واحد خاکبرداری شده است، تصریح کرد: با صدور پروانه ساخت و ساز روند احداث واحدهای مسکن ملی در شهرکرد در حال انجام است.

معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره‌کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در شهر بروجن به دنبال صدور پروانه ساخت هستیم، در شهر لردگان ۹ واحد تا سقف دوم ساخته شده و برای ۷۱ واحد دیگر نیز تامین زمین شده است، در اردل تعدادی واحد در حد سقف اول احداث شده است.

علیرضایی خاطر نشان کرد: در شهرهای بن و هفشجان نیز تامین زمین شده است و در شهرهای سامان، شلمزار و جونقان نیز در حال تامین زمین هستیم.

وی به سهمیه فرهنگیان استان نیز اشاره کرد و گفت: ۲ هزار و ۵۲۸ نفر از ثبت‌نامی‌های فرهنگیان استان واجد شرایط هستند که از این تعداد یک هزار و ۲۱۵ نفر تایید نهایی شدند.

علیرضایی خاطر نشان کرد: تاکنون برای سهمیه اقدام ملی مسکن فرهنگیان استان زمین تامین نشده است.

به گزارش ایرنا، استان چهارمحال و بختیاری با افزون ۹۷۹ هزار نفر جمعیت دارد که در ۴۲ شهر و بیش از ۸۵۰ روستا و آبادی ساکن هستند.

در قالب طرح اقدام ملی مسکن قرار است ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور ساخته شود که از این تعداد ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید، یکصد هزار واحد در بافت‌های فرسوده شهری و یکصد هزار واحد در شهرهای کوچک ساخته می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha