پاکبانان شهرداری منطقه ۱۹ تهران واکسینه شدند

تهران _ ایرنا_ شهردار منطقه ۱۹ تهران اعلام کرد: ۷۰ نفر از پاکبانان و کارگران خدمات شهری این منطقه واکسینه شدند.

به گزارش ایرنا از اعلام روز پنجشنبه شهرداری منطقه ۱۹، علی توکلی، پاکبانان را از اقشار زحمت کش در صف مقابله با انتشار ویروس کرونا خواند و افزود: پاکبانان به دلیل تماس مستقیم با پسماندها و خطرات ناشی از آلودگی آن ها در ابتلا به کرونا، از گروه های اولویت دار در دریافت واکسن کرونا قرار گرفته اند و در همین راستا نیز لیست کارگران حائز شرایط ابلاغی، پس از پالایش و بررسی های لازم جهت تأیید و انجام واکسیناسیون به مرکز بهداشت جنوب تهران ارسال شد.  

به گفته وی،  در این طرح اولویت با افرادی است که سن بالای ۵۰ و یا بیماری زمینه ای دارند و بر همین اساس نیز ۷۳ نفر از پاکبانان و کارگران خدمات شهری این منطقه طی هماهنگی صورت گرفته با مرکز بهداشت جنوب تهران، در بوستان ابریشم واقع در منطقه ۱۶ واکسینه شدند.

شهردار منطقه ۱۹ در تشریح دیگر اقدامات صورت گرفته برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا در کارگران خدمات شهری گفت: توزیع ماسک بین بیش از ۵۰۰ پاکبان منطقه، ضدعفونی مستمر ساختمان های اسکان کارگری، شستشوی مداوم لباس های کارگران و آموزش به آنها در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی و راهکاری پیشگیری از ابتلا به کرونا از جمله این اقدامات محسوب می شوند.

لایروبی مسیل های منطقه ۹

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۹ اعلام کرد: به همت اداره قنوات و مسیل های این منطقه،  مانور آزمایش و بکارگیری دستگاه های لایروب جنتکس به منظور سنجش نحوه کیفیت و کمیت لایروبی با قابلیت رفع انسداد احتمالی در کانال ها، در غرب پایتخت انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۹، مصطفی دینی، با اعلام این خبر گفت: با تعامل صورت گرفته بین اداره کل خدمات شهری شهرداری تهران و اداره مسیلها و قنوات معاونت خدمات شهری ومحیط زیست منطقه، مانورعملیاتی بکارگیری دستگاه های جنتکس به منظور لایروبی در حوضچه شمالی بوستان المهدی و کانال نوری نیارکی به طول ۴۰۰ متر  صورت گرفت.

وی افزود: ارتقاء ماشین آلات لایروبی مسیل ها، قنوات و کانال های سطح شهر یکی از اهداف معاونت خدمات شهری است که در این راستا مانور آزمایش و بکارگیری دستگاه های لایروب جنتکس با حضور عطایی مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران و مدیران شهری در منطقه ۹ برگزار شد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۹ یادآور شد: دستگاه جنتکس، یکی از ماشین آلات مجهز لایروبی مسیل ها و قنوات و کانال ها در سطح شهر است که همزمان کار رفع انسداد کانال و شستشو با واتر جت پرفشار را انجام داده و در حوزه شهری مورد استفاده قرار می گیرد.

اجرای خیایان کامل در منطقه ۲۱

خیابان کامل در منطقه ۲۱ پس از احداث معبر دوچرخه در حد فاصل بلوار گلها تا تهرانسر در ۶ ماهه دوم سال ۱۴۰۰ تکمیل می شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۲۱  درباره اجرای خیابان کامل در این منطقه گفت: معبر انتخابی در محدوده این منطقه بلوار شاهد حدفاصل بلوار گل‌ها تا بزرگراه آزادگان است که در حال حاضر دارای پیاده رو های مناسب، ایستگاه اتوبوس، معبر سواره، تقاطع های ایمن شده بخصوص تقاطع موسوم به صدف (شاهد-تهرانسر) که اصلاحات کاملی دارد و نیز احداث معبر دوچرخه حد فاصل بلوار گلها تا تهرانسر ضلع شمالی که همه اقدامات آن انجام پذیرفته و ادامه آن در سال جاری تا آزادگان و برگشت از آزادگان تا گلها اجرا خواهد شد.

محمدرضا سالمی درباره اجزای یک خیابان کامل توضیح داد: شورای اسلامی شهر تهران به منظور امنیت تمام کاربران و نه فقط سرنشینان خودروهای شخصی در یک اقدام همه جانبه دستور به طراحی معبری با عنوان خیابان کامل مطابق استانداردهای جهانی را صادر کرد که اجزای طراحی این خیابان‌ها بر اساس اصول طراحی های ترافیکی بسته به مکان متفاوت است اما در مواردی مانند زیرساخت پیاده، آرام سازی ترافیک، پیش‌بینی مسیر مخصوص دوچرخه با شانه‌های عریض و حمل و نقل عمومی مشترک است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۲۱ با بیان اینکه اعتباری برای احداث خیابان کامل روی کاغذ اعلام شده ولی هنوز عملیاتی نشده، ادامه داد: مسیر دوچرخه در بلوار شاهد از گلها تا تهرانسر احداث شده و بخش باقیمانده این خیابان کامل که در مجموع رفت و برگشت، سه هزار و ۴۰۰ متر طول دارد در شش ماهه دوم ۱۴۰۰ تکمیل می شود.

در برنامه ریزی حمل و نقل و ترافیک شهری، خیابان کامل به معابری گفته می‌شود که به منظور ایجاد دسترسی امن، جذاب و راحت برای تمام کاربران شامل عابران پیاده، دوچرخه سواران، خودروها و وسایل حمل و نقل عمومی طراحی و احداث شوند.

بر اساس استراتژی حاکم بر ایجاد «خیابان کامل»، حداکثر شیوه(مد) حمل و نقلی بر اساس رده عملکردی هر معبر در آن به منظور رفاه حال شهروندان تامین می شود.

موافقان این استراتژی، عقیده دارند که پیروی از این خط مشی‌ منافعی ازجمله بهبود امنیت، کاهش هزینه‌های حمل و نقل (شامل آلودگی، زمان سفر و ...)، ارائه راه حل‌های جایگزین برای خودروهای شخصی، تشویق کاربران به حفظ سلامت از طریق پیاده‌روی و دوچرخه سواری، ایجاد حس مکان و بهبود کارکردهای اجتماعی را برای شهرها در پی خواهد داشت.اجرای طرح کمک های مومنانه به نیازمندان منطقه۱۷

شهردار منطقه ۱۷ از اجرای طرح کمک های مؤمنانه در روز ولادت با سعادت امام حسن مجتبی (ع) به نیازمندان این منطقه جنوبی پایتخت خبر داد.

داود لطفی شهردار  در باره اجرای طرح کمک مومنانه دراین منطقه جنوبی پایتخت گفت: به دلیل شرایط کرونایی و مشکلات اقتصادی حاکم بر جامعه و تاکیدات مقام معظم رهبری برتوجه به اقشار نیازمند جامعه، شهرداری منطقه ۱۷ نیز با همیاری و همکاری خیران، نهادهای خیریه، بسیج، شورایاران و ائمه جماعت مساجد طرح کمک های مومنانه را به اجرا در آورده است.

شهردار منطقه ۱۷ افزود: شهرداری این منطقخ همواره در فعالیت های اجتماعی پیش قدم بوده است؛ به همین منظور ۷۲ بسته معیشتی شامل  کالاهای اساسی برنج، ماکارونی، حبوبات و ...، اقلام بهداشتی، گوشت قربانی شده و غذای گرم در میان خانواده های کم برخوردار در شب ولادت باسعادت امام حسن مجتبی (ع) در مراسمی در آستان مقدس امامزاده حسن(ع) و مقبره شهدای منطقه ۱۷ توزیع می شود.

وی اضافه کرد: این طرح با مشارکت مراکز خدمات اجتماعی، خیرین و تشکل های مردمی محلی منطقه، پس از شناسایی خانوارهای نیازمند سطح منطقه صورت می گیرد.

لطفی یاد آور شد: طرح کمک های مومنانه در طول سال به اجرا در می آید که در ماه مبارک رمضان در شب های لیالی قدر و پایان ماه مبارک رمضان نیز انجام خواهد گرفت.

شهردار منطقه ۱۷ خاطر نشان کرد: در قالب طرح کمک های مومنانه اسباب بازی و پوشاک نیز برای فرزندان خانواده های نیازمندان در نظر گرفته شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =