مهلت قانونی برای اعتراض داوطلبان رد صلاحیت شده چهار روز است

کرمان - ایرنا - رئیس ستاد انتخابات استان کرمان گفت: داوطلبان انتخابات شوراها که نسبت به رد صلاحیت خود معترض هستند، چهار روز برای اعلام اعتراض مکتوب به هیات‌های نظارت مهلت دارند.

به گزارش ایرنا، محمدصادق بصیری روز پنجشنبه در نشست ستاد انتخابات استان کرمان با اشاره به روند تایید صلاحیت داوطلبان انتخابات شورای شهر افزود: فرصت اعتراض به این روند برای داوطلبان تا ۱۲ اردیبهشت ماه جاری است.

وی اظهار داشت: صلاحیت داوطلبان انتخابات شورای روستاها در هیات‌های نظارت تا ۳۱ اردیبهشت بررسی می شود و دوم خرداد بخشداران باید مراتب را به داوطلبین اعلام کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمان گفت: تمام الکترونیک برگزار شدن انتخابات شهر کرمان لغو شد و پیگیر هستیم که این کار انجام شود.

بصیری به لزوم دریافت حمایت از ستاد انتخابات، تنظیم جدول مشخص به منظور اطلاع رسانی به رسانه ها اشاره کرد.  

 دبیر هیات نظارت بر انتخابات شوراهای استان کرمان نیز در این نشست تصریح کرد: از ٢ هزار و ۵۶ داوطلب شهری، ۹۸ نفر انصراف دادند و یکهزار و ۸۲ نفر در هیئت اجرایی تایید و ۱۵۶ نفر رد شدند.

سردار محمدرضا حسنی سعدی ادامه داد: یکهزار و ۵۸۰ نفر مورد تایید اولیه هیات نظارت قرار گرفتند که ۱۸۹ رد شدند و عموما" برگه های شکایت در اختیار آنان قرار گرفته که به طور قطع با نگاه رسیدگی، اغماض و گرایش مشارکت حداکثری بررسی می شود.

قاسمی مدیرکل ثبت احوال استان کرمان نیز در این نشست گفت: همه استعلامات در موعد مقرر پاسخ داده شده و هیچ مورد عدم تابعیت و رد صلاحیت شنداشتیم.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان نیز در این نشست افزود: در حوزه پشتیبانی برای کلیه دستگاه‌ها در خصوص نیروی انسانی و خودرو مکاتبه کردیم و بر طبق روال قبل فرمانداران در حوزه اختیاری خود نیروی انسانی و خودرو را برای خود تامین کنند.

حمیده واعظی بیان داشت: بودجه اعتبارات انتخابات آنچه را از وزارتخانه جذب شده و پرداخت کردیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =