دادستان همدان: طرح ساماندهی میدان بار شهر ظرف یک هفته آینده ارائه شود

همدان- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان با ابراز گلایه از بی نظمی و هرج و مرج در میدان میوه و تره بار شهر همدان، گفت: ظرف یک هفته دستگاه های متولی و هیات امنا یک برنامه اصولی و عملیاتی برای سر و سامان دادن این مکان ارائه کنند.

به گزارش ایرنا، «حسن خانجانی» روز پنجشنبه در بازید از میدان میوه و تره بار همدان اظهار داشت: حل مشکلات و کاهش معضلات این مکان نیازمند برنامه ریزی دقیق و حساب شده است و گرنه اثرگذار نخواهد بود. 

وی از شهرداری، آب و فاضلاب، پلیس مواد مخدر، پلیس راهور، اتاق اصناف و هیات امنای میدان تره بار خواست طرح‌های عملیاتی و کارشناسی خود را ظرف یک هفته در جلسه ای به فرماندار همدان ارائه کنند تا بتوانیم به وضعیت ناخوشایند فعلی پایان دهیم. 

دادستان همدان با بیان اینکه میدان عرضه میوه و تره بار باید دارای مدیریت قوی و نظارتی مستمر باشد، گفت: سالها این مجموعه بدون قانون و سرخود فعالیت کرده و موجب بروز مشکلات ترافیکی و امنیتی برای شهر همدان شده است.

خانجانی خاطرنشان کرد: ادامه این شرایط زیبنده همدان نیست زیرا در حاشیه این مکان شاهد تجمع معتادان و وقوع جرائم مختلف از جمله سرقت هستیم که نیازمند رسیدگی در سریعترین زمان است. 

او به شتاب گرفتن احداث میدان بار جدید تاکید کرد و گفت: ساماندهی میدان بار فعلی داروی مسکن موقتی است و باید میدان بار جدید که دارای فضای بزرگتر و امکانات کافی است سریعتر به بهره برداری برسد. 

هیات امنا مطالبه گر باشد 

فرماندار شهرستان همدان نیز در این بازدید ترافیک سنگین، کمبود آب آشامیدنی و فضای محدود را مهمترین مشکلات غرفه داران این میدان ذکر کرد و گفت: پیش از این هم جلسات متعددی برای گره گشایی از این مکان برگزار شده اما اراده قوی برای پیگیری وجود نداشته است. 

«محمد علی محمدی» افزود: مشکلات میدان بار متعلق به یک دستگاه و سازمان نیست و نیازمند عزم همگانی چند دستگاه متولی است. 

وی با بیان اینکه واگذاری این مکان به مدیریت شهری می تواند موثر باشد، گفت: شهرداری برای مدیریت این اوضاع باید حمایت شود. 

فرماندار همدان تصریح کرد: نبود پارکینگ در این مجموعه ترافیک سنگینی را رقم زده که حتی پلیس راهور نیز از هدایت و نظم بخشیدن آن ناتوان است. 

به گفته او، شاغلان و فعالان میدان بار، ماشین‌های حامل بار و مردمی که برای خرید به این مرکز می آیند همگی از این آشفته بازار ناراضی هستند. 

محمدی، از هیات امنای میدان خواست دلسوزانه پیگیر حل و فصل مشکلات بوده و روحیه مطالبه گری داشته باشند. 

میدان میوه و تره بار همدان بیش از ۷۰ سال پیش بر اساس نیاز جمعیت آن زمان دایر شد که با اضافه شدن جمعیت قادر به پاسخگویی نیاز شهرهای استان نیست. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha