برگزاری انتخابات سالم هم افزایی و تعامل دستگاه‌های ذیربط را می‌طلبد

اراک - ایرنا - رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: برگزاری انتخابات سالم، پرشور و حداکثری درخرداد ماه ۱۴۰۰امسال تعامل و هم افزایی همه ارکان اجرایی ، نظارتی و بازرسی و حوزه قضایی و امنیتی را در استان می‌طلبد.

حجت الاسلام «سید عبدالمهدی موسوی» روز پنجشنبه در نشست هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان مرکزی، افزود: بررسی‌ها در روند انتخابات با دقت انجام می شود تا در نهایت افراد امین و واجد صلاحیت در معرض رای مردم استان قرار گیرند و در کمال صحت و سلامت انتخابات برگزار شود.
وی تاکید کرد:باید از همه ابزارها برای برگزاری انتخابات پرشور و عادلانه  بهره‌گیری کرد و ترویج قانون‌مداری به‌منظور پیشگیری از هرگونه تخلف و جرم را در دستور کار قرار دارد تا همه در این فرآیند بر مبنای قانون عمل کنند.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی بیان کرد: با نگاهی جامع به انتخابات دوره‌های قبل و تجاربی که از اتفاقات گذشته کسب شده و بررسی دقیق مسایل روز و برگزاری نشست  با تمام دست اندرکاران انتخابات آتی  در پیشگیری از بروز تخلفات و جرایم انتخاباتی تاثیرگذار است.
حجت الاسلام موسوی بیان کرد: دادگستری استان مرکزی نشست‌های ستاد پیشگیری از تخلفات و جرایم انتخاباتی استان را از اسفند ماه سال ۱۳۹۹ آغاز کرده است.
وی، به‌کارگیری اقدامات پیشگیرانه را در اولویت اقدامات و برنامه‌ها عنوان کرد و گفت: این مهم نیز تعیین تکلیف شده است که دستگاه های ذیربط، قبل، حین و پس از انتخابات  چه وظایفی دارند.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی اضافه کرد: در این راستا استان به سه منطقه معمولی، نیمه حساس و حساس تفکیک شده و بر مبنای آن راهکارهای مناسب ارایه و عملیاتی می‌شود.
حجت الاسلام موسوی تصریح کرد: دستگاه قضایی با متخلفان عرصه انتخابات برخورد قاطع می‌کند و از آرای مردم نیز صیانت می‌شود.
وی خاطر نشان کرد: امید می‌رود که با تدابیر اتخاذ شده و همچنین حضور ملت فهیم، آگاه و همیشه در صحنه، شاهد حضور حداکثری مردم در انتخابات ۲۸ خرداد بوده و برگ زرین دیگری در تاریخ انقلاب اسلامی رقم بخورد.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان  رهبری و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =