سرمایه‌گذاری‌ها در گیلان باید منطبق بر سند آمایش سرزمینی باشد

رشت - ایرنا - استاندار و رئیس شورای برنامه‌ریزی و توسعه گیلان گفت : هر سرمایه‌گذاری و برنامه اجرایی باید منطبق با سند آمایش سرزمینی با محوریت سبز - آبی و در راستای برنامه‌های توسعه‌ای استان باشد.

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع در جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری شورای برنامه ریزی و توسعه استان منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان با محوریت کشاورزی و صنایع شکل گرفته و باید به رونق گردشگری نیز کمک کند.

وی تفاهم نامه همکاری بین وزارت کشور و ستادکل نیروهای مسلح با رویکرد کارآفرینی و در جهت افزایش مهارت افزایی بیشتر را اقدامی موثر و مثبت ارزیابی کرد و از تصویب ۲۵ درصدی منابع تسهیلات مشاغل خانگی استان در سال ۱۴۰۰ برای بهره مندی کارکنان وظیفه خبر داد.

نماینده عالی دولت در گیلان همکاری و نتایج سازنده بسیج مهندسین و موسسه تحقیقات برنج در تهیه ارقام دقیق تر و عملیاتی تر تولید این محصول راهبردی را یادآور شد و گفت: باتوجه به امکانات موجود در گیلان، تأمین امنیت غذایی کشور راهبرد اساسی استان بوده و قابلیت تولید بیش از ۳۰ درصدی سهم محصول برنج وجود دارد.

 زارع، حفظ کاربری اراضی کشاورزی و توجیه اقتصادی برای کشاورزان را موجب ترغیب آنان در جهت تداوم فعالیت‌های مرتبط دانست و اظهار داشت: حفاظت و بهره برداری بهینه از منابع آب و خاک و سایر منابع طبیعی، از عوامل توسعه پایدار و کسب توفیقات بیشتر است.

در این جلسه درخواست یک گروه سرمایه گذاری با موضوع تصدی سازمان مسئول منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان و چگونگی مراحل واگذاری اراضی ملی محدوده و طرح بهره مندی کارکنان وظیفه از منابع تسهیلات مشاغل خانگی در سال ۱۴۰۰ توسط مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری و همچنین طرح مدیریت پایدار اراضی شالیزاری توسط رئیس بسیج جامعه کشاورزی گیلان ارائه شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =