شهید شیرودی قهرمان جبهه‌های غرب کشور است

قصرشیرین- ایرنا- امام جمعه سرپل‌ذهاب، شهید شیرودی را قهرمان جبهه‌های غرب کشور دانست و گفت: نقش مهم این شهید والامقام در عملیات غرورآفرین بازی دراز بسیار مهم و اثرگزار بود.

حجت الاسلام «جواد فاطمی‌نسب» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با گرامیداشت سالروز شهادت شهید تیز پرواز هوانیروز علی اکبر شیرودی، افزود: شهید شیرودی حضوری مستمر در عملیات‌های مختلف جبهه های غرب کشور داشته و به یک قهرمان تبدیل شده که در دل مردم این مناطق جایگاه ویژه ای دارد.

وی اظهار داشت: نقش شهید شیرودی و پروازهای مستمر، بسیار و بدون نقص ایشان برای مقابله با دشمن در عملیات بازی دراز بسیار مهم است و لازم است که یاد و خاطره این شهید بزرگوار و تمام شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی زنده نگهداشته شود.

امام جمعه سرپل ذهاب گفت: در کنار این شهید بزرگوار دیگر شهدایی همچون شهید وزوایی، شهید کشوری، شهید غفاری، شهید دانش در عملیات غرور آفرین بازی دراز نقش مهمی داشتند و اقتدار، عزت، ایثار و از خود گذشتگی برجای گذاشتند.

حجت الاسلام فاطمی نسب بر ادامه دادن راه شهدا در جامعه امروزی تاکید کرد و اظهار داشت: بیش از گذشته لازم و ضروری است در برابر حربه های دشمن در قالب جنگ نرم، هوشیار و آگاه باشیم و با عبرت گرفتن از مقاومت شهدا، هویت و صلابت کشور میهن اسلامی را حفظ کنیم.

عملیات بازی دراز در اوایل اردیبهشت سال ۶۰ و با هدف خارج کردن ارتفاعات مهم و استراتژیک بازی دراز از دست ارتش متجاوز عراق انجام شد و طی هشت روز عملیات، رزمندگان اسلام با حمایت هوانیروز قهرمان توانستند این ارتفاعات مهم را آزاد و نیروهای عراقی را وادار به عقب نشینی کنند.

شهید سرلشگر خلبان"علی اکبر قربان شیرودی" در هشتم اردیبهشت سال ۶۰ در عملیات بازی دراز پس از اصابت گلوله تانک دشمن به بالگردش به شهادت رسید، پیکر مطهرش در روستای زادگاهش "شیرود"تنکابن به خاک سپرده شد.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه با بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت در هشت سال جنگ تحمیلی بارها مورد حمله هوایی، گلوله باران و موشک باران ارتش بعث قرار گرفت و در این مدت ۸۵۶ شهید، یک هزار و ۴۰۰ جانباز و ۱۱۲ آزاده سرافراز تقدیم نظام اسلامی کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =