خراسان رضوی با کاهش شدید ذخایر خونی مواجه است

مشهد- ایرنا- مدیر کل انتقال خون خراسان رضوی از کاهش شدید ذخایر خونی در این استان طی ماه مبارک رمضان و شرایط کرونایی خبر داد.

دکتر حمیدرضا اسلامی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در حال حاضر ذخایر خونی در خراسان رضوی به شدت رو به کاهش است و از مجاوران و زائران حضرت امام رضا (ع) تقاضا می شود به یاری بیماران نیازمند خوت بشتابند. 
وی افزود: کاهش مراجعه مردم به پایگاههای اهدای خون به دلیل روزه داری و گرمای هوا میزان ذخیره خون استان را به شدت کاهش داده است.

مدیر کل انتقال خون خراسان رضوی ادامه داد: با تداوم این روند در روزهای آتی، پاسخگویی به بیماران و مراکز درمانی نیازمند خون با چالش جدی مواجه خواهد شد.
وی با بیان اینکه اهدای خون با رعایت توصیه های لازم منافاتی با روزه داری ندارد، گفت: در ماه مبارک رمضان نیز داوطلبان اهدای خون پس از بررسی پزشکی و اطمینان از احراز شرایط لازم می توانند خون اهدا نمایند و پس از آن با مصرف بیشتر مایعات، حجم خون اهدایی سریعتر جایگزین خواهد شد. 
دکتر اسلامی افزود: پایگاههای اهدای خون در خراسان رضوی هر شب پس از افطار از ساعت ۲۱ الی یک بامداد پذیرای اهدا کنندگان خون هستند.

خراسان رضوی پس از استانهای تهران و فارس رتبه سوم کشور را از نظر حجم تولید خون دارد.

اداره ‌کل انتقال خون خراسان رضوی نیاز ۶۱ بیمارستان فعال در این استان به خون و انواع فرآورده های خونی را تامین می‌کند.
۱۲ پایگاه اهدای خون در استان ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی مسوولیت دریافت خون را از شهروندان اهداکننده در این خطه بر عهده دارند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha