کمیته امداد کرمانشاه فرش تولیدی مددجویان را خریداری می‌کند

کرمانشاه - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه با اشاره به شرایط سخت اقتصادی ناشی از شیوع بحران کرونا و همچنین تحریم‌های ظالمانه، گفت: این نهاد به منظور حمایت از اشتغال و کمک مالی به بافندگان فرش دست بافت زیر پوشش این نهاد، تولیدات آنها را با قیمت کارشناسی خریداری می‌کند.

«محسن رخصی» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا همچنین از انعقاد تفاهم نامه بین کمیته امداد با سازمان صمت استان در راستای حمایت ویژه از فروش تولیدات بافندگان مددجو زیر پوشش این نهاد خبر داد. 

به گفته وی اکنون حدود ۲ هزار بافنده فرش در استان زیر پوشش کمیته امداد استان هستند.

او یکی از حمایت ها از بافنده های فرش دست بافت را  ایجاد نمایشگاه های دائمی با همکاری بخش خصوصی و تشکل های تعاونی  دانست و خواستار برندسازی فرش دستباف منطقه با مرکزیت استان کرمانشاه شد.

رخصی در ادامه یکی از مفاد قرارداد تفاهم نامه کمیته امداد استان با سازمان صمت را طراحی نشان جمعی فرش بافندگان دست بافت اعلام کرد که به بازار یابی این تولیدات کمک شایانی می کند، 

وی همچنین خواستار تعامل و حمایت هرچه بیشتر دستگاه های ذی ربط در خصوص بیمه قالیبافان استان شد. 

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه در بخش دیگر از سخنان خود، ابرازرامیدواری کرد با توجه به شرایط سخت شیوع ویروس کرونا و کسادی بازار، بانک های عامل با امهال تسهیلات اشتغال مددجویان کمیته امداد استان موافقت کنند.

از جمعیت ۲ میلیون نفری استان کرمانشاه حدود ۲۰۰ هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =