بنیاد برکت ۱۳ میلیارد تومان برای توسعه نهبندان مشارکت کرد

بیرجند - ایرنا - فرماندار نهبندان گفت: بنیاد برکت به عنوان معین اقتصادی این شهرستان ١٣ میلیارد تومان در زمینه توسعه زیرساخت‌ها و اقدامات عمرانی مشارکت کرد.

مجید بیکی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: تفاهم‌نامه استانداری و بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در مهر ١٣٩٨ همزمان با سفر معاون اول رییس جمهوری و برگزاری همایش روز ملی روستا و عشایر در خراسان جنوبی امضا شد و با عملیاتی شدن این تفاهم‌نامه کمک و مساعدت این بنیاد در راستای محرومیت‌زدایی و تکمیل زیرساخت‌های شهرستان نهبندان سرعت گرفت.

وی بیان کرد: در فاز اول و سال ۱۳۹۹ شاهد مشارکت ١٣ میلیارد تومانی بنیاد برکت و مشارکت سایر دستگاه‌ها مجموعا به میزان ۳۰ میلیارد تومان در پروژه‌های عمرانی و زیرساختی شهرستان نهبندان بودیم.

فرماندار نهبندان گفت: تاکنون ٣۵ میلیارد تومان تسهیلات کم‌بهره توسط این نهاد برای اشتغالزایی حدود هزار و ۵۰۰ نفر در نهبندان پرداخت شده است.

وی اظهار داشت: در فاز دوم تعیین پروژه‌های سند توسعه میان مدت شهرستان نهبندان برای سال ۱۴۰۰ نیز ٢٩ ردیف پروژه با اعتبار بیش از ۴٠ میلیارد تومان از سوی فرمانداری مشخص و از طریق استانداری به بنیاد برکت برای بررسی و مساعدت ارسال شد.

بیکی گفت: البته در فاز دوم پروژه‌های این سند، مبلغ ١٠ میلیارد تومان سهم نهبندان در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان، ١٢ میلیارد تومان منابع استانی و ۳۲ میلیارد تومان سهم اعتبار ملی دستگاه‌های اجرایی استان تعیین شد که در مجموع ٨۵ میلیارد تومان در جهت اجرای پروژه‌های عمرانی شهرستان نهبندان مشارکت خواهد شد و تاثیر بسزایی در محرومیت‌زدایی از نقاط مختلف و ایجاد زیرساخت‌های لازم برای سرمایه‌گذاری دارد.

فرماندار نهبندان افزود: این پروژه‌ها در بخش‌های آبرسانی روستایی، آبخیزداری، طرح‌های ورزشی، زیرساخت‌های شهرک صنعتی، مرمت قنوات، طرح گردشگری، تکمیل پایگاه‌های امداد و نجات هلال احمر، ایستگاه‌های دیجیتال صدا و سیما، احداث ۴٠٠ چشمه سرویس بهداشتی روستایی، توسعه فضای سبز شهری، بهبود عبور و مرور درون شهری برای شهرداری‌های نهبندان و شوسف و احیای زیست بوم‌های محیط زیست شهرستان تعریف شده‌ است.

وی با تشکر از توجه و اهتمام مجموعه بنیاد برکت به توسعه نهبندان گفت: در راستای اجرای طرح‌های اشتغالزایی نیز در سال جاری ۵٠٠ طرح با ٢٠ میلیارد تومان تسهیلات پیش‌بینی شده که به طرح ‌توجیه‌دار پرداخت خواهد شد.

مهر ۹۸ برای چهار شهرستان‌ مرزی استان تفاهم‌نامه‌هایی امضا شد که این مناطق دارای ضریب محرومیت بیشتر از سایر نقاط هستند.

براساس این تفاهم‌نامه‌ها ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در نهبندان، کمیته امداد امام خمینی (ره) در بخش درح سربیشه، قرارگاه سازندگی بسیج در زیرکوه و بنیاد مستضعفان برای شهرستان درمیان دستگاه‌های معین توسعه انتخاب شدند.

نهبندان در ۲۰۰ کیلومتری جنوب بیرجند قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =