۱۱۵ میلیارد ریال برای تکمیل ۲ مجموعه ورزشی کارگران ابرکوه نیاز است

یزد - ایرنا - رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابرکوه گفت: برای تکمیل مجموعه ورزشی کارگران شماره یک واقع در بلوار کشاورز و نیز مجموعه ورزشی شماره ۲ واقع جاده « شهرسب» این شهرستان در مجموع ۱۱۵ میلیارد ریال بودجه  نیاز است.

ناصر زارع روز پنجشنبه در گفت ‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود : مجموعه ورزشی شماره ۲ در زمینی به مساحت ۲۶ هزار مترمربع و با زیربنای یک‌هزار و ۷۵۰ مترمربع در دست‌ساخت است که تاکنون افزون بر ۴۰ میلیارد ریال برای ساخت آن هزینه شده است.

وی  بابیان اینکه این مجموعه ورزشی دارای سالن چندمنظوره ، فوتسال ، بدن‌سازی ، والیبال ، بسکتبال و  دیگر فضاهای ورزشی است، ادامه داد: برای تکمیل محوطه سازی ، تجهیز سالن وتامین وسایل ورزشی ۲۰ میلیارد ریال نیاز است.

رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی ابرکوه  با اشاربه اینکه عملیات اجرایی مجموعه ورزشی کارگران شهرستان با واگذاری زمین خیری درسال ۱۳۹۱ آغاز شد، اضافه کرد: برای ساخت فاز ۲ آن  که شامل استخر  است، به ۸۰ میلیارد ریال نیاز است.

زارع اظهارکرد: تجهیز و تکمیل مجموعه ورزشی شماره یک که در زمینی به مساحت سه هزار و ۵۰۰ مترمربع با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی در دست‌ ساخت است ، به پنج میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

وی بابیان اینکه این مجموعه، سالن ورزشی، مهمانسرا و زمین چمن مصنوعی دارد، افزود : برای ساخت زمین چمن مصنوعی این پروژه ۱۰میلیارد نیاز است.

زارع یادآورشد : برای صیانت از نیروی کار و سلامت خانواده‌های کارگران و ترویج فرهنگ ورزش و افزایش نشاط اجتماعی در آنها این ۲ مجموعه ورزشی کارگری در ابرکوه در حال ساخت و تکمیل است.

برای تجهیز تاسیسات  مجموعه ورزشی کارگران ابرکوه ۱۵ میلیارد ریال هزینه شد

وی خاطرنشان کرد:  درسال ۱۳۹۵ برای تجهیز تاسیسات سرمایشی و گرمایشی مجموعه ورزشی شماره ۲ مبلغ ۱۵ میلیارد ریال بودجه هزینه شد.

رییس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ابرکوه خاطرنشان کرد : توسعه زیرساخت‌های رفاهی و ورزشی یکی از عوامل موثر بر ‌سلامتی کارگران است و برای تندرسی و رفع استرس و اضطراب محیط کار وضعیت فعالیت‌های ورزشی در این قشر باید ارتقا پیدا کند.

هم اکنون  هزار و ۱۸۰ واحد اقتصادی صنعتی، تولیدی ، خدماتی ، معدنی  و کارگاه های ساختمانی با یک تا ۳۰۰ کارگر و در مجموع پنج هزار و ۵۰۰ نفر نیروی انسانی در شهرستان ابرکوه فعال است.

افزون بر ۲ هزار واحد صنفی دیگر به صورت خویش فرما و حدود  ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در رسته های مشاغلی خانگی در عرصه‌های مختلف اقتصادی مشغول فعالیت هستند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha