دانش آموزان البرز آموزش سواد رسانه ای می بینند

کرج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش البرزگفت: دانش آموزان این استان آموزش سواد رسانه ای با رویکرد تربیتی - فرهنگی در بستر شبکه شاد می بینند.

سالار قاسمی روز پنجشنبه درگفت و گو با ایرنا هدف از برگزاری این دوره آموزشی را توانمندسازی دانش آموزان در حوزه سواد رسانه ، کاهش ناهنجاری‌ها و آسیب‌های ناشی از استفاده نامناسب از فضای مجازی ذکر کرد.

وی اظهارداشت: تمرکز بر ارتقاء دانش و سواد رسانه‌ای دانش آموزان موجب می شود تا آنان توانایی تولید محتوا در عرصه فضای مجازی را کسب کنند.

قاسمی  با اشاره به اینکه چشم‌انداز برنامه های البرز همواره برای تحقق اهداف سند تحول بنیادین درآموزش و پرورش و بیانیه گام دوم انقلاب در استان ترسیم می شود، خاطرنشان کرد: یکی از اولویت های کاری امسال در مدارس برای دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه را تشکیل می دهد.

وی تصریح کرد: امروز چه بخواهیم و چه نخواهیم خانواده و مدرسه یک رقیب جدید به نام رسانه پیدا کرده‌اند که بچه‌ها هم در معرض آن قرار دارند، پس باید مهارت‌های سواد رسانه‌ای را در بین دانش آموزان تقویت شود.

قاسمی یادآورشد: فناوری امروز می‌تواند فرصت های خوبی برای یادگیری فراهم کند که باید ازآن برای تقویت برنامه های تربیتی و فرهنگی درجامعه استفاده کرد.

وی داشتن سواد رسانه ای برای بهره گیری هوشمندانه و بخردانه تر از رسانه ها برای تحقق مخاطب فعال را ضروری دانست زیرا رسانه ها چون هوا در همه جا جریان دارند و آهنگ تغییرات در زندگی بشر را شتاب بخشیده اند.

وی ادامه داد: این روزها زیست مجازی و رسانه ای در زندگی ما نقش تعیین کننده دارد چون زمانه، زمانه بی حصاری و بی مرزی ،غلبه دیجیتال و تصویراست.

مدیرکل آموزش و پرورش البرزعنوان کرد: سواد رسانه ای باید با مفاهیم بنیادی - آموزشی و روشی ساده برای دانش آموزان آموزش داده شود تا مهارت لازم را پیدا کنند و در این فضای ناامن آسیب نبینند.

وی تاکید کرد: محتوای آموزشی این دوره از سوی مدیر گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهاربه صورت اختصاصی برای اداره کل آموزش و پرورش استان البرز تهیه و تدوین شده است.

استان البرز ۴۷۳ هزار دانش آموز دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =