خانه کشتی شهید «مصطفی صدرزاده» افتتاح شد

ایرنا - تهران - خانه کشتی شهید «مصطفی صدرزاده» امروز (پنجشنبه) طی مراسمی با حضور «محمدباقر قالیباف» رییس مجلس شورای اسلامی و «مسعود سلطانی‌فر» وزیر ورزش و جوانان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا،  خانه کشتی شهید مصطفی صدرزاده به عنوان بزرگترین کمپ تمرینی کشتی در جهان امروز به صورت رسمی افتتاح شد.

فرزندان شهید صدرزاده، «سیدناصر موسوی لارگانی»  عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، «مهدی چمران»، «مهدی علی‌نژاد»  معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، «محمد داورزنی» رییس فدراسیون والیبال، «مصطفی آجورلو، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی،   «امید نوروزی» قهرمان جهان و المپیک، «علی‌اکبر حیدری»، «رحیم علی‌آبادی» و جمعی دیگر از قهرمانان و پیشکسوتان در این مراسم حضور داشتند.

خانه کشتی شهید «مصطفی صدرزاده» طی ۷ ماه کاری و با هزینه بیش از ۲۵ میلیارد تومان آماده بهره‌برداری شد. این مجموعه متشکل از ۸ تشک یک تکه با استانداردهای بالای جهانی، استخر،  سونا، اتاق استراحت ورزشکاران و اسکان با تخت‌های استاندارد، فیزیوتراپی، اتاق ماساژ، کراسفیت، بدنسازی، سیستم‌های حرفه‌ای صوت و تصویر و سیستم نور پیشرفته و سیستم‌های تهویه هوا  است.

پیش از این نیز خانه کشتی شهید «ابراهیم هادی» مورد بازسازی جدی قرار گرفت و در اواخر سال ۹۸  طی مراسمی به بهره‌برداری رسید. هزینه بازسازی خانه کشتی شهید «ابراهیم هادی» با همت بخش خصوصی با هزینه ۱۵ میلیارد تومان انجام شد.

سالن کشتی «توفیق جهانبخت» واقع در مجموعه ورزشی شهید شیرودی تهران نیز بیش از ۲ دهه مورد بازسازی قرار نگرفته بود و به دلیل فرسودگی و نا ایمن بودن، از سوی فدراسیون کشتی در دست تعمیرات اساسی قرار گرفت و کار بازسازی و نوسازی آن با هزینه‌ای حدود ۲ میلیارد تومان به پایان رسید. از دیگر اقدامات انجام شده، ایجاد خوابگاه در طبقه بالای این سالن با ظرفیت ۲۰ تخت برای اسکان ورزشکاران است.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =