معلمان حق التدریس استان قزوین جذب می شوند

قزوین- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: امسال تمام معلمان حق التدریس و نهضتی پیش از سال ۹۱ این استان جذب خواهند شد و از اول مهرماه هیچ معلم حق التدریس در مدارس نخواهیم داشت.

به گزارش ایرنا، حسنعلی اصغری روز پنجشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته بزرگداشت معلم که در محوطه آموزش و پرورش برگزار شد ، افزود: همه برنامه های آموزش و پرورش استان بر اساس اسناد بالادستی به ویژه سند تحول بنیادین و در راستای تحقق ساحت های ۶ گانه استوار است.
وی اظهار داشت: زیربنایی ترین رویکرد سند تحول بنیادین ، تعلیم و تربیت بر اساس ساحت های ۶ گانه است و ما نیاز به آموزش و پرورش تمام ساحتی داریم چون این نوع تعلیم و تربیت انسان تمام ساحتی تربیت می کند و همه شاخص های ارزیابی در فعالیت های آموزشی و پرورشی با ملاک سند تحول بنیادین سنجیده می شود. 
اصغری اضافه کرد:آموزش و پرورش قزوین با داشتن ۱۷ هزار و ۳۰۰  معلم، بالاترین نقش تربیتی را در جامعه ایفا می‌کند و با دارا بودن ۲۳۵ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی، سرمایه های انسانی ارزشمندی را باید برای آینده کشور تربیت کند.
وی با اشاره به جذب معلمان حق التدریس افزود: براساس قانون تبدیل وضعیت معلمان حق‌التدریس، وزارت آموزش و پرورش موظف شده است کلیه معلمان حق التدریس، آموزشیاران نهضت سوادآموزی و مربیان پیش دبستانی که تا قبل از سال ۹۱ همکاری خود را آغاز کردند، استخدام کند .
این مسوول تصریح کرد: نیروهای حق التدریس و نهضتی استان که از سال ۹۱ با مجموع آموزش و پرورش استان همکاری داشتند یکهزار و ۷۴ شناسایی شدند که تا کنون یکهزارو یک نفر این افراد تعیین تکلیف شده و مابقی تا پایان اردیبهشت ماه امسال جذب خواهند شد.
اصغری خاطر نشان کرد: در سال تحصیلی جدید هیچ معلم حق التدریس در مدارس استان وجود ندارد و تنها ۲۱۶ معلم خرید خدمت با ما همکاری می کنند که هیچ گونه تعهد استخدامی برای این افراد نداریم .
وی تاکید کرد: امسال هزار و ۵۰۰ نیروی جدید در مجموع آموزش و پرورش استان قزوین جذب خواهند شد که از این تعداد ۴۹۸ معلم جدید از طریق آزمون ماده ۲۸ و پس از گذراندن مدت آموزش از طریق دانشگاه فرهنگیان وارد آموزش و پرورش خواهند شد.  
اصغری یادآور شد : سال گذشته برای جبران کمبود معلم در مدارس ۷۰ هزار ساعت اضافه کار از طریق معلمان بازنشسته و خرید خدمت در مدارس استان جبران شد.


مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت:اصلی ترین اولویت آموزش و پرورش مهارت آموزی دانش آموزان در مقاطع تحصیلی است که بیش از ۵۰ درصد باید در مدارس فنی حرفه ای و کاردانش مشغول به تحصیل هستند.
وی از افزایش هشت درصدی میزان پذیرش دانش آموزان در المپیادهای علمی خبر داد و افزود : علاوه بر این افزایش میران پذیرش المپیاد در مناطق محروم افزایش یافته است.
اصغری ادامه داد: آموزش و پرورش گسترده‌ترین دستگاه اجرایی استان قزوین است و رسانه‌ها باید برای بهتر شدن بازدهی این نهاد ما را همراهی کنند.
وی با قدردانی از زحمات معلمان برای آموزش به دانش آموزان در شرایط کرونایی، تصریح کرد: معلمان در ١٤ ماهه گذشته تلاش‌های زیادی برای آموزش دانش آموزان انجام دادند و شاهد اقدامات خوب آن‌ها بودیم.
اصغری در ادامه با اشاره به هفته بزرگداشت مقام معلم افزود: همه ساله در راستای تجلیل از مقام شامخ فرهنگیان استان قزوین برنامه های متعدد فرهنگی اجرا می شود و امسال نیز با توجه به تداوم کرونا این برنامه ها عمدتا به شکل مجازی برگزار خواهد شد. 
استان قزوین دارای ۲۳۵ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =