اعضای شوراهای اسلامی نسبت به احصای نیازها و مطالبات اقدام کنند

اردبیل- ایرنا- استاندار اردبیل با اشاره به جایگاه شوراهای اسلامی شهر و روستا، بر ضرورت احصای نیازها و مطالبات مردمی از سوی اعضای این نهاد مردمی تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، اکبر بهنامجو روز پنجشنبه در پیامی به مناسبت روز شوراها بیان کرد: شکل‌گیری شوراهای اسلامی در کشور که با رای مستقیم مردم عملی شده، از مصداق‌های مردم‌سالاری دینی و بهره‌گیری از خرد جمعی در اداره امور جامعه به شمار می‌رود و اثرگذاری این نهاد اجتماعی در ابعادی از زندگی عمومی مردم نیز اهمیتی خاص به آن بخشیده است.

وی افزود: اعضای این نهاد با استفاده از ظرفیت‌های قانونی در اختیار و مد نظر قرار دادن رهنمودهای داهیانه رهبر معظم انقلاب که همواره بر حل عمل‌گرایانه مشکلات مردم تاکید فرموده‌اند، همراه و همدل با یکدیگر و دوشادوش سایر مسئولان محلی برای خدمت فاخر به مردم از جمله عملی کردن شعار سال همچنین مقابله با بیماری فراگیر کووید- ۱۹ تلاش نمایند.

استاندار اردبیل با تبریک روز شوراها از مسئولان امر خواست با احصای مهمترین نیازها و مطالبات موجود در این حوزه، نسبت به طرح و پیگیری جدی تامین و محقق شدن مطالبات مذکور با جلب مشارکت حداکثری نمایندگان استان در شورای عالی شوراهای اسلامی و سایر مبادی ذی‌ربط بکوشند تا از این رهگذر زمینه برداشته شدن گام‌های بزرگتر در مسیر رشد و توسعه روزافزون استان اردبیل فراهم شود. 

اولین دوره انتخابات رسمی شوراهای اسلامی شهر و روستا در چارچوب اجرای قانون اساسی روز هفتم اسفند ۱۳۷۷ برگزار و نخستین دوره شوراها نهم اردیبهشت ۱۳۷۸ به طور رسمی برای دوره‌ای چهار ساله تشکیل شد.

پنج دوره از انتخابات شوراها تا کنون برگزار شده است و در حال حاضر سه هزار و ۲۵۲ نفر به عنوان اعضای شورای اسلامی روستا و ۱۶۵ نفر هم به عنوان شورای اسلامی شهر در استان اردبیل فعالیت دارند.

نهم اردیبهشت‌ماه در گاه‌شمار رسمی کشور با عنوان روز شوراها نام‌گذاری شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =