سامانه بارشی از فردا، جمعه در آذربایجان‌غربی تقویت می‌شود

ارومیه-ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: سامانه بارشی موجود از روز جمعه تقویت می شود و تا روز دوشنبه بارش های قابل توجهی در نقاط مختلف استان خواهیم داشت.

یاسر اشتاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در ۲۴ ساعت اخیر بیشترین میزان بارندگی در مهاباد به میزان هفت میلی متر بوده و با توجه به بررسی های انجام شده بارش های پراکنده در شمال استان همچنان تداوم دارد.

وی اضافه کرد: رعد و برق و وزش تندباد نیز پدیده ای است که تا دوشنبه در استان رخ می دهد و لازم است تا تدابیر لازم در این زمینه اخد شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: از روز شنبه افت چهار تا هفت درجه دمای هوا در استان قابل پیش بینی است که به علت بارش باران خواهد بود.

اشتاد با اشاره به وزش باد با سرعت قابل توجه در برخی نقاط آذربایجان غربی افزود: میاندواب با ۵۴ کیلومتر در ساعت بیشترین سرعت وزش باد را به خود اختصاص داد و در سایر شهرها نیز این پدیده رخ داده است.

وی با بیان اینکه تکاب با مثبت ۲ درجه سانتی گراد خنک ترین شهر استان در ۲۴ ساعت اخیر بود، بیان کرد: در این مدت دمای مرکز استان نیز به ۲۱ درجه سانتی گراد رسید.

اداره‌ کل ‌هواشناسی آذربایجان‌غربی دارای ۱۸ ایستگاه هواشناسی اصلی و تکمیلی و بیش از ۱۲۰ ایستگاه باران‌سنجی و اقلیم‌شناسی است که از ایستگاه‌های هواشناسی استان، ۹ ایستگاه اصلی (سینوپتیک) و ۹ ایستگاه هم تکمیلی هستند.

بارش های رگباری در فصل بهار پدیده غالب در اذربایجان غربی است که بر تولیدات زراعی و دیمی تاثیر مهمی دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha